Paides saab reedel alguse järjekorras juba kaheksas Arvamusfestival, mis tänavu tuleb koroonakriisi tingimustes siiski erakordne, kuna festivali alale saab lubada vaid kuni 2000 inimest. 

Maskide kandmine festivali alal ei ole kohustuslik, kuid korraldajad panevad igale inimesele südamele, et ta hindaks olukorda enda ümber hoolikalt. Festivali alal on olemas käte desinfitseerimise ja pesemise võimalused. Vihma korral soovitavad korraldaja vältida osalejate kogunemist telgi alla. Samuti on juhitud tähelepanu oma vihmakeebi kaasa võtmisele piletiomanikele ning keebid on müügil ka festivali infopunktis.

Tänavune festivali katusteema on põhiõigused ja vabadused seoses Eesti põhiseaduse 100. sünnipäevaga. “Kõige lihtsamalt öeldes on festivali vaim kokkusaamine, mõtete jagamine ning loodetavasti ka uute ideede sünd, miks mitte süntees,” märkisid korraldajad. 

Lähtuvalt katusteemast on ka Põhiseadus 100 ala. Samuti on Digikultuuriala ja digitarkuse ala, mis läheb kokku väga huvitava ajaga käesolevas maailmas, kus paljud tegevused, sealhulgas kultuuriloome, on veebi kolinud. Käesolevat ajastut peegelgab ka infokorratuse ala, kus räägitakse info üleküllusest ning valeuudistest. Loomulikult ei puudu võrdsuse ja teaduse ala, mis on igal ajal olulised. Tulevikku aga vaatab ala nimega Eesti 2035.

Arvamusfestival on mõeldud kõigile ärksa meelega eesti inimestele, kellele läheb korda Eesti olevik ja tulevik, kes tahavad mõelda sellele, mis on Eesti riigis hästi, mis halvasti ja kuidas on võimalik ise võimalikult palju kaasa aidata sellele, et elu tervikuna läheks paremaks.

Traditsiooniks saanud arutelu, kus puhuvad juttu erakondade esinumbrid, toimub sel aastal reedel kell 20 Festivaliklubis. Sel aastal on osalejateks Helir-Valdor Seeder, Indrek Saar, Kaja Kallas, Kristina Kallas, Martin Helme ja Zuzu Izmailova, kes kohtuvad, et rääkida parasjagu põletavaimatest teemadest. Vestlust juhib Taavi Eilat.

Kõik reedesed arutelud võtab oma veerandtunnises “Päevakajas” talle omasel moel kokku näitleja Henrik Kalmet. Ta lubab seda teha vähemalt niisama tõsiselt kui Uku Toom.

Laupäeval kell 10 toimub Arvamusfestivalil arutelu “Euroopa Liidu taaskäivitamine“, millel osalevad Eestist valitud Euroopa Parlamendi liikmed Riho Terras, Marina Kaljurand, Sven Mikser, Andrus Ansip, Urmas Paet ja Jaak Madison.

Muusikat pakub festivalil Philly Joe’s jazziklubi. Mitmekülgse kultuurikava, kust ei puudu matkad, töötoad ning kino, on koostanud Paide muusika ja teatrimaja ning laupäeva otsade kokkusidujaks on tuntud headuses Vaiko Eplik ja Eliit. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi