Pärast vaheaega ei tule kõikidel õpilastel kooli minna ja kontaktõpe jääb pigem erandlikuks lahenduseks, ütles keskpäevasel pressibriifil haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

“Juhul kui epideemia hakkab taanduma, siis võiks mõelda sellest küll niiviisi, et peale 15. maid leiab aset üleminekuaeg, kus kontaktõpe on pigem erandlik ja mõeldud eelkõige neile, kes seda kontaktis olemist rohkem vajavad: on nad siis koolilõpetajad, on nad sisseastumisteks valmistuvad õpilased või siis need õpilased, kes vajavad lisatuge – kellel ei ole distantsõpe sedavõrd hästi sobinud. Ja kindlasti ei teki kõikidel õpilastel kohustust kooli minna, vajadusel võib distantsõppega jätkata,” ütles Vinter-Nemvalts.

“Et tavapärasema õppe poole liikuda, on äärmiselt oluline õppijate turvalisuse tagamine. Samamoodi õpetajate turvalisuse tagamine. Nii et tõepoolest, lapsi võib kooli lubada ainult sellisel juhul, kui see on nende jaoks ohutu,” rõhutas Vinter-Nemvalts. “Ja enne seda peab ühiskonnal olema ekpertidelt saadud sõnum, et olukord riigis võimaldab seda teha.”

“Kuna kontaktõpe on pigem erandlik, siis on see eelkõige mõeldud just 12. klasside õpilastele, 9. klassi lõpetajatele ja just neile kellel distantsõpe ei ole andnud soovitud tulemusi,” seltigas Vinter-Nemvalts.

Asekantsler lisas, et sel õppeaastal tuleb ära jätta kõik lõpuekskursioonid, aktused, koolidevahelised võistlused ja muu seesugune.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi