Sel reedel Pärnu spordihallis toimuval spordimessil tutvustavad oma tegevust kohalikud treeningklubid ning spordi- ja terviseettevõtted.

Seekordne Pärnu spordimess on jagatud kahte ossa: päeva esimeses pooles kella 9-14 tulevad spordihalli Pärnu üldhariduskoolide 6.-7. klasside õpilased, et võtta osa noorte tegevusmessist, päeva teine pool on mõeldud kõigile spordihuvilistele. Messipäeva esimeses pooles on õpilastel võimalus tutvuda 14 erineva spordialaga ja osaleda näidistreeningutel.

Pärnu linnavalitsuse sporditöö peaspetsialisti Maarja Tammai sõnul on tegevusmessile valitud mitmed sellised alad, millega õpilased kehalise kasvatuse tundides kokku ei puutu.

„Näiteks kiiking, õhu- ja postiakrobaatika ning agilty ehk koerasport on kindlasti laiemale ringile vähem tuntud alad. Spordimessil avaneb külastajatel tore võimalus selliseid põnevaid spordialasid proovida,“ märgib Tammai.

„Et noored ei minetaks kehalist aktiivsust, tulebki neile tutvustada erinevaid spordialasid ja treeningstiile. Pärnus saab harrastada väga erinevaid alasid, mille kõigi peale võib-olla ise ei tule. Kui noor ja sport kokku viia, loome võimaluse, et laps leiab omale uue meelepärase trenni,“ usub sporditöö peaspetsialist.

Tegevusmessile on tulemas ligemale 500 last kaheksast Pärnu koolist. Messil osalemiseks tuli koolidel end varem registreerida.

Messipäeva teises pooles kella 15-20 on üritusele teretulnud sportlikku ja tervislikku elustiilist hindavad pärnakad. Siis astuvad üles erinevad klubid, toimuvad sportlikud etteasted ja treeningstiilide tutvustused. Näidistreeningutel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.

Lisaks spordiklubidele on messil väljas spordi ja tervisega seotud teenuseid või tooteid pakkuvad ettevõtted ning toimuvad loosimised.

„Õhtune osa messist on mõeldud kõigile, kes tunnevad Pärnus harrastatavate spordi- ja treeningalade vastu huvi. Eriti oodatud on siis täiskasvanud, kes tahaks kuskil trennis käia või proovida mõnd uut ala. Spordi harrastamiseks ei ole kunagi liiga hilja,“ ütleb Tammai.

Sportlikku messipäeva juhib Erik Naissaar. Pärnu spordimess toimub teist korda.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi