TALLINN, 16. veebruar, BNS – Vaimse tervise eestseisja Peaasi.ee kutsub sarnaselt eelmise kevadega kaasa vaimse tervise vitamiinikuurile.

Vitamiinikuur kestab 28. veebruarist kuni 3. aprillini. Igal nädalal võetakse fookusesse üks vaimse tervise vitamiini komponentidest, antakse kõigile võimalus vaimse tervise vitamiinide taset Peaasi.ee veebis testida. Lisaks jagatakse soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada ning kutsutakse iga nädal ette võtma midagi, mis häid emotsioone tekitab.

“Ülemaailmne tervisekriis on tekitanud inimestele suure stressikoorma. Ärevad uudised maailmast ei aita stressivabadusele kuidagi kaasa ning üha enam kuuleme enda ümbert, et inimesed ei jaksa ja ei taha enam midagi iseenda heaks ette võtta. Unistamine ja toredate ettevõtmiste plaanimisel peab arvestama nende ärajäämise suure tõenäosusega,” tõdes Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.

“Tänavu asetame rõhu positiivsete emotsioonide loomisele ja suhete tugevdamisele. Eriti on oodatud meie vitamiinikuuriga liituma lasteaiarühmad, klassid, ülikoolikursused ja meeskonnad ettevõtetes, muidugi ka pered ja sõpruskonnad. Ühiselt tegutsedes on motivatsiooni kergem leida ja vitamiinide mõju avaldub kiiremini,” sõnas Oidermaa.

“Loodame, et ühine tegutsemine tõmbab kaasa ka mehi, sest eelmistel vitamiinikuuridel on nende osalus võrdlemisi tagasihoidlikuks jäänud. Samas pole põhjust arvata, et sugu vaimse tervise tasakaalu hoidmisele kuidagi piiranguks peaks olema.”

Viis vaimse tervise vitamiini on head suhted, tasakaalustatud toitumine, uni ja puhkamine, meeldivate emotsioonide kogemine ning liikumine.

Sel aastal loositakse partnerite abil kuuris osalevatele lastele ning noortele välja ka vahvaid auhindu. Teiste hulgas on loosiauhindade väljapanekusse panustanud juba Aura veekeskus, Just Film, Tallinna loomaaed, Eesti Rahva Muuseum ja Slackline.ee. Vaimse tervise vitamiinikuuri rahastab tervisekassa.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi