Politsei pidas kinni mehe, keda seni kogutud tõenditele tuginedes on alust kahtlustada Viljandimaal kadunuks jäänud ja surnuna leitud naise tapmises.

Politsei kolmapäeva õhtul Pärnumaal kinni 30-aastase mehe, keda kahtlustatakse Viljandimaal kadunuks jäänud ja surnuna leitud 35-aastase Ülle tapmises, edastas Lõuna ringkonnaprokuratuur. Kehtivaid kriminaalkaristusi kahtlustataval ei ole.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul esitab prokuratuur kohtule taotluse kahtlustatava vahistamiseks.  

Esialgsetel andmetel tuli Ülle 27. augustil oma kodukandis bussilt maha ning tegi koduteel juttu talle tuttava 30-aastase mehega. Pärast seda ei olevat keegi Üllet enam näinud, ta kuulutati teadmata kadunuks. Piirkonnas viidi läbi suured maastikuotsingud ning samal ajal kogus politsei juhtunu kohta lisainfot, mis viis veendumuseni, et naise kadumine ei ole tema vaba tahe. Juhtunu uurimine jätkus kriminaalmenetluses.

Naise vägivallatundemärkidega surnukeha leiti 9. septembril Mulgi vallas järvest, mis asub ligikaudu 50 kilomeetri kaugusel Ülle kodust ja kohast, kus teda viimati nähti. Sündmuskohal, kust surnukeha leiti, töötasid politseiuurijad, kriminalistid ja teised korrakaitsjad, et koguda kõik tõendid, mis annaks aluse kuriteos kahtlustatav mees esimesel võimalusel kinni pidada.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass ütles, et tegu on harukordse juhtumiga, kus Lõuna-Eesti ühes turvalisimas külas satub koju suunduv naine päise päeva ajal nii raske kuriteo ohvriks. „Praegu saame öelda, et tegemist ei olnud juhuslikult valitud ohvriga, vaid kuritegu toimus isiklike suhete pinnalt,” lisas ta.

„Kriminaalmenetluse käigus selgitatakse veel naise täpne surma põhjus, tapmisele eelnenud sündmused ja muu vajalik info. Mees on praeguseks tapmises kahtlustatavana üle kuulatud. Toime on pandud tapmine ehk raskeim isikuvastane kuritegu, millega võeti teiselt inimeselt elu ja lisaks riivati oluliselt kohaliku kogukonna turvatunnet. Mehe käitumist ja kuriteo raskust hinnates on põhjust arvata, et vabaduses võib ta hakata uurimisest kõrvale hoidma või panna toime uue kuriteo ja seetõttu taotleb prokuratuur kohtult tema vahistamist,“ ütles Liiva.

“Selle juhtumi võimalikult kiire lahendamine ja kogukonnale turvatunde tagasi andmine oli algusest peale ja on jätkuvalt politseile väga oluline. Uurijad andsid endast parima, et murest murtud lähedastele vastused anda, tõendeid leida, kahtlusalune kindlaks teha ning ta kinni pidada,“ ütles Sass.

Tapmise eest võib kohus karistada kuue- kuni viieteistaastase vangistusega. Uurimist juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Uudise edastamiseks kasutatud pilt on illustratiivne, ega oma mingit seost konkreetse sündmusega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi