Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare korruptsioonikaasuses kohtu alla jäänud meestest tuleks poliitik Kalev Kallo, ehitusettevõtja Aivar Tuulberg ja ärimees Alexander Kofkin prokuröri arvates reaalselt trellide taha saata, ärimees Vello Kunmanile peaks aga kohus mõistma tingimisi vangistuse. 

Prokurör nõudis esmaspäeval alanud kohtuvaidluste käigus Kallole poolteise aasta pikkust vangistust, millest kolm kuud tuleks mehel reaalselt vanglas veeta, ülejäänud karistusaeg aga kanda tingimisi kolmeaastase katseajaga. 

Kofkinile ja Tuulbergile nõudis süüdistaja kaheaastast vangistust, millest tuleks mehe trellide taga veeta kolm kuud ja ülejäänud karistusaeg kanda tingimisi kaheaastase katseajaga.

Ärimees Vello Kunmanile küsis prokurör üheaastast tingimisi vangistust kaheaastase katseajaga.

Vello Kunmanile karistuse taotlemisel võttis prokurör arvesse, et kuigi tegu pandi toime raskendavatel asjaoludel, oli tegemist ühekordse kuriteoepisoodiga. Samuti, ei saabunud, erinevalt kaassüüdistatavatest, Kunmani teo loodetud tagajärg – ehitusjärelevalve ei peatunud ning ehitamist ei jätkatud. Seega on Kunmani süü võrreldes teiste süüdistatavatega väiksem. 

Kalev Kallole karistuse taotlemisel võttis prokurör arvesse, et Kallo oli pani talle etteheidetud teod toime omakasu eesmärgil soovides parendada enda võimalusi riigikogusse tagasi valituks saada ning parandada erakonna positsiooni riigikogu valimistel. 

Aivar Tuulbergile karistuse taotlemisel võttis prokurör arvesse, et temale etteheidetav tegu oli motiveeritud isikliku kasu saamise soovist – saavutada leping, millega temaga

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi