Politsei hinnangul käis laupäeval kaitseväe kalmistul monumendi juures kokku kuni 5000 inimest, mida on umbes kaheksa korda vähem kui möödunud aastal, teatas Tallinna kommunikatsiooniosakond.

Eelmisel aastal käis 9. mai jooksul kaitseväe kalmistul kokku umbes 40 000 inimest. Sel korral külastas 9. mail kalmistut hinnanguliselt kokku kuni viis tuhat inimest. Suuremaid kogunemisi ega korrarikkumisi toime ei pandud. Politseiametnikud tuvastasid ühe keelualas drooni lennutanud inimese ja võtsid lennuvahendi hoiule. 2+2 reegli osas tegid politsei- ja terviseametnikud ning kohaliku omavalitsuse esindajad selgitustööd mõnele inimesele.

“Tänan kõiki Tallinna elanikke, kes linnavalitsuse üleskutset kuulda võtsid ja jätsid sel aastal monumendi juurde minemata. Me oleme suutnud väljendada vastutustundlikku käitumist, näidates sellega ühiskonna küpsust ja solidaarsust. Rahvakogunemised on jätkuvalt risk koroonaviiruse levikuks ja seetõttu tuleb meil veel mõnda aega rahvarohketest ettevõtmistest loobuda,” ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pressiteate vahendusel. “Suur tänu ka politseinikele, munitsipaalpolitseinikele, linnasüsteemi töötajatele ja terviseametnikele, kes tegid täna Siselinna kalmistul selgitustööd.”

“Suurem osa inimesi käisid kalmistul pereringis ega jäänud kalmistule kogunema, vaid lahkusid pärast eesmärgipärast külastust, mis on eriolukorras enda ja teiste tervise hoidmiseks igati mõistlik käitumine,” ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi