Vene president Vladimir Putin saatis eelmisel nädalal mitmekümnele riigile, teiste seas NATO liikmesriikidele, sõnumi ettepanekuga kuulutada kesk- ja lühimaarakettide Euroopasse ja teistesse piirkondadesse paigutamisele välja moratoorium, kirjutas ajaleht Kommersant kolmapäeval. 

“Vladimir Putin saatis 19. septembril mitme riigi ja organisatsiooni liidrile sõnumi seoses kesk- ja lühimaarakettidega,” ütles NATO diplomaat New Yorgis ÜRO Peaassamblee kõrvalt Kommersandile. 

Lehe teatel saadeti sõnum kõigile NATO liikmesriikidele ja alliansi peasekretärile Jens Stoltenbergile ning Euroopa Liidu välispoliitikajuhile Federica Mogherinile.

Aga see lähetati ka teistele riikidele nagu Hiina, kirjutas leht. 

“Venemaa on juba lubanud mitte paigutada kesk- ja lühimaarakette Euroopasse ja teistesse piirkondadesse tingimusel, et ameeriklased ei tee seda esimesena. Ta on ärgitanud Ühendriike ja selle liitlasi võtma endale samasuguseid kohustusi, kuid nad ei ole sellist huvi üles näidanud,” kirjutas Kommersant. 

“Me kutsume teid toetama meie jõupingutusi ja võtma sõna NATO moratooriumi toetuseks kesk- ja lühimaarakettide paigutamisele samamoodi, nagu Venemaa on teinud,” tsiteeris leht Vene presidendi sõnumit. 

Venemaa lubadus on seotud keskmaa tuumajõudude lepingu (INF) kehtivuse lõppemisega 2. augustil. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi