Rae vald kuulutas välja riigihanke Ülemiste–Jüri trammiliini eskiisprojekti koostamiseks; hanke eesmärk on leida trammi trassile parim teostatav asukoht, et suurendada oluliselt ühistranspordi kasutamist Rae vallas ja vähendada igapäevast pendelrännet autoga liiklemisel. 

Töö käigus tuleb analüüsida erinevaid marsruute, hinnata nende teostatavust, leida peatuste asukohad ja võrrelda võimalusi kogu trassi tehniliseks teostamiseks. Esitada tuleb ka väljavalitud trassi ja depoo väljaehitamise hinnanguline maksumus, teatas Rae vallavalitsuse kommunikatsioonijuht. 

Vallavanem Madis Sariku sõnul näeb vald trammivõrgustikku ühistranspordisüsteemi selgroona. “Tramm on kõige tõhusam linnatranspordiliik, mille kasutuselevõtt on muutnud inimeste liikumisharjumusi ka teistes sarnastes valdades Euroopas,” sõnas Sarik pressiteates. 

Ta lisas, et planeeritav lahendus suurendaks märkimisväärselt ühistranspordi kiirust ja mugavust valla elanikele, aga ka nendele, kes sinna tööle käivad. 

Rae abivallavanem Priit Põldmäe nentis, et projekt on kahtlemata kulukas, aga ta leiab, et pikas perspektiivis on tegemist säästliku, rohelise ja vajaliku sammuga. “Kõrgetest kuludest lähtuvalt oleme trassi loomise jaganud etappidesse, et asuda seda ellu viima järk-järgult osade kaupa. Esimeses etapis on oluline ühenduse tagamine Peetri alevikuga, kus elanike ja töökohtade kontsentratsioon on kõige suurem,” lisas ta. 

Põldmäe selgitas, et kuna vald on Tallinna kesklinnaga tihedalt seotud, siis on koostöö igapäevase liikuvuse näol paratamatu. Kuigi Rae vallas on viimasel ajal rajatud ka suuremaid tööstusparke ning väiksemaid lao- ja büroopindu, mis loovad eeldused piirkonnas vajalikeks töökohtadeks ja seega sundliikumise vähenemiseks, jätkub prognooside põhjal tipptundidel pendelränne Rae valla ja Tallinna vahel ka tulevikus. 

Abivallavanem märkis, et valla üldplaneeringu raames tellitud liikuvusuuringu mobiilpositsioneerimise andmetel on peamiseks väljuvaks pendelrändajate sihtkohaks ootuspäraselt Tallinn, seejuures Peetri ja Jüri elanikud suunduvad eelkõige Tallinna kesklinna, Ülemiste on sihtkohana teine.

“Rae valda toimub ka sissesuunaline pendelränne, mis laias laastus jaotub 60 protsenti Tallinnast, 40 protsenti teistest omavalitsustest. Peamiseks sihtkohaks on Peetri alevik ja Jüri tehnopargid, mis pakuvad tööd paljudele inimestele;” lisas Põldmäe. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi