TALLINN, 2. märts, BNS – Rakvere Teatris esietendub Henrik Ibseni näidend võitlusest õiguste ja tegutsemisvabaduse eest.

Peeter Raudsepa lavastatud poliitilises kiredraamas “Rosmersholm” unistatakse võrdsete inimeste maailmast, mis oleks hea ka nõrgima vastu. 

Näidendi tegevus toimub 19. sajandi lõpus, kus naistel ei olnud hääleõigust. Naistel oli üleüldse väga vähe õigusi, kuna kõiki asju nii riigis, perekonnas kui kogukonnas ajasid suurte habemetega mehed.

Peeter Raudsepa sõnul ajendasid teda näidendit lavastama tendentsid, et Eestis on kõrgemal poliitilisel tasemel hakatud naiste kättevõidetud vabadusse kriitiliste mõtteavaldustega sekkuma. „Küsitakse, kas naised ikka peaksid poliitikas aktiivselt osalema? Minnakse sinnamaani, et kommenteeritakse naispeaministri soengut või kleiti,” osutas ta.

Osades on Natali Väli, Margus Grosnõi, Peeter Rästas, Eduard Salmistu, Ülle Lichtfeldt, Märten Matsu, Eili Neuhaus ja Kristo Kruusman.

Adaptsiooni autor on Duncan Macmillan, kunstnik Yana Khanikova, helilooja Malle Maltis, videokunstnik Kärt Petser, valguskunstnik Priidu Adlas Eesti Draamateatrist ning tõlkija Triin Tael.

Esietendus reedel Rakvere Teatri suures saalis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi