Kuigi tavapärase korra järgi 1. aprillist enam naastrehve kasutada ei tohi, on tänavu kevad sedavõrd hiline, et politsei ei karista aprillis kedagi naastrehvidega sõitmise eest.

“Talviste tee- ja ilmastikuolude korral võib naastrehve kasutada 30. aprillini,” ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo BNS-ile. “Kuna ilmaennustusportaalid näitavad miinuskraade ka aprillis, siis arvestades muutlikku ilma ja liiklejate turvalisust ei karista politsei aprillis kedagi naastrehvidega sõitmise eest.”

Järgmisel nädalal lubab ilmaprognoos veel lume- ja lörtsisadusid, mis võivad teed libedaks muuta.

Enne rehvivahetust tuleb kindlasti üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 millimeetrit, siis tuleks osta uued rehvid, sest olemasolevad ei pea tervet hooaega vastu. Suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid rehvivahetusele peaks mõtlema juba siis, kui nende jääksügavus on kaks millimeetrit.

Naastrehve võib Eestis kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi