Kuigi keskerakondlaste toetus on viimase küsitluse järgi pöördunud tõusule, edestab populaarseim partei Reformierakond neid jätkuvalt ligi kümne protsendiga.  

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti AS-i küsitluse viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,5 protsenti, Keskerakonda 23,6 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 15,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Enim muutus nädalaga Keskerakonna toetus, mis kasvas 1,5 protsendi võrra ning seega näib olevat lõppenud alates mai lõpust kestnud peaministripartei langustrend. Ülejäänud erakondade toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud, kuid pikemaajalisi trende vaadates on näha kerget langustrendi EKRE puhul, kes on nelja nädalaga kaotanud kaks protsenti oma toetusest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 8,6 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 8,4 protsendiga ning Isamaa 5,2 protsendiga. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,7 protsenti ja opositsioonierakondi 41,9 protsenti vastajatest.

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi