TALLINN, 11. märts, BNS – Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed Riina Sikkut ja Anti Poolamets osalevad Euroopa tuleviku konverentsil, mis toimub reedel ja laupäeval Euroopa Parlamendis Strasbourgis Prantsusmaal.

Videosilla vahendusel osalevad ka komisjoni esimees Siim Kallas ja liige Oudekki Loone.

Reede ennelõunal toimuvad arutelud töögruppides. Anti Poolamets osaleb Euroopa demokraatia ja Riina Sikkut digitaalse ülemineku töögrupis, mida ta juhib koos Soome saadiku Elina Valtoneniga. Oudekki Loone osaleb rände ja Siim Kallas majanduse töögrupi arutelus. Töögrupid alustavad oma töös uut etappi, kus algavad arutelud kodanike paneelide soovituste üle eesmärgiga formuleerida neist ettepanekud täiskogule esitamiseks.

Seejärel on reedel ja laupäeval kavas viis plenaarsessiooni, kus on päevakorras arutelud teemadel noored, haridus ja kultuur; Euroopa Liidu roll maailmas; tugevam majandus, sotsiaalne õiglus ja töökohad; digitaalne areng ning ränne.

Euroopa tuleviku konverents on kodanike juhitud arutelusari, mis võimaldab inimestel kogu Euroopast jagada oma ideid ja aidata kujundada meie ühist tulevikku. See toimub mitmekeelsel digiplatvormil, kus iga eurooplane saab mõtteid jagada, ning nii riiklike kui ka Euroopa kodanike paneelarutelude kaudu. 

Arutelude tulemusi kasutatakse konverentsi täiskogul. Konverents kui avalik foorum annab võimaluse pidada kodanikega avatud, kaasavat ja läbipaistvat arutelu mitmesuguste prioriteetide ja probleemide üle.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi