Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaagentuuri koostöös algab teisipäeval Tallinnas ringmajanduse konverents “Tark tormab!”, mis toob kokku ligi 400 valdkonna eksperti. 

Konverentsi avab keskkonnaminister Rene Kokk, kelle sõnul on osav kiirendus teinekord ainuvalik. „Ringmajandusele üleminek on omamoodi rallisõit. Mõned  vaagivad ja valmistavad pikalt ette, samal ajal kui teised toovad targalt kiirendades tiitleid koju. Õppige just nende teiste pealt, ennekõike seda, et mõttetöö ja käiguvahetus saavad samaaegselt toimida. Kiiremaid saadab edu ka mujal kui rallimaailmas.“ 

Keskkonnaagentuuri direktori Taimar Ala sõnul ei ole ringmajandus ammu enam ainult moevool ega väikese erakliku seltskonna siseasi. „Tänaseks on see arusaadavalt üks võimalik ja käeulatusse jääv tööriist, loomaks ning säilitamaks head elukeskkonda ja -kvaliteeti. See on megatrend, mis lühikese ajaga jõudnud pea kõikjale.“  

Esimesel päeval on võimalik Noblessneri valukojas kuulata nii Eesti kui välisriikide ekspertide ettekandeid, kogemuslugusid ja arutelusid ning teisel päeval osaleda ringmajanduse-teemalistes töötubades.

Konverentsil räägitakse ja arutatakse toodete olelusringi disainimise, nutikate disainilahenduste, teadus- ja arendustegevuste, ökoinnovatsiooni, tehnoloogia arengu ja jagamismajanduse teemadel. 

Sellest, millised on Eesti eesmärgid ja tegevused ringmajanduse arendamisel ja kus maal oleme võrreldes teiste edumeelsete riikidega räägib Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna juhataja Sigrid Soomlais.   

Juttu tuleb ka digitaliseerimisest, digiplatvormidest, rohetehnoloogiatest ning paljust muustki. Nii näiteks esitleb SITRA Soome ringmajanduse teekaarti, mis on aluseks ka Soome valitsuse keskkonnaalastele eesmärkidele ja tegevustele. Keskkonnaajakirjanik Mart Valner juhib paneelarutelusid, mis keskenduvad ringmajanduse parimatele praktikatele ning rohe- ja digitehnoloogia võimalustele. Töötubades on võimalik arutleda näiteks kohalike omavalitsuste ja kogukondade lahenduste üle või Toidupanga eestvedamisel mõelda toidujäätmete vähendamise üle.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi