Saksamaa välisminister Heiko Maas kiitis esmaspäeval Kiievis oma Ukraina ametikaaslasega kohtudes olulist edasiminekut Ida-Ukraina separatistliku konflikti lahendamisel.

Saksamaa on üks võtmeriike Minski rahuprotsessis, mis püüab pikaajalist konflikti Moskva toetatud separatistidega lõpetada.

“Viimasel ajal on saavutatud oluline edasiminek,” ütles Maas ühisel pressikonverentsil Dmõtro Kulebaga. Maas osutas sellele, et praegune relvarahu on kestnud varasematest kauem ning edu on saavutatud vangide vahetamisel ning demineerimisel.

Pärast juuli lõpus alanud relvarahu Kiievi vägede ja separatistide vahel ei ole ükski Ukraina sõdur saanud surma ega haavata. 

Alates konflikti algusest 2014. aastal on olnud palju katseid lahingutegevuse lõpetamiseks, kuid relvarahud pole kestnud nii kaua, et sillutada teed läbirääkimistele. 

Maasi sõnul peaksid Prantsusmaa, Saksamaa, Venemaa ja Ukraina välisministrid tuleval kuul kohtuma, et arutada konflikti lõpetamise edasisi samme, sealhulgas Kiievi kontrolli taastamist oma piiride üle ning kohalike valimiste läbiviimist.

Konfliktis on hukkunud üle 13 000 inimese. 

Kiiev ja ta liitlased läänes süüdistavad Moskvat separatistide toetamises.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi