Eleringi kinnitusel ei viita praegu midagi EstLink 2 kaabli tahtlikule välisele rikkumisele. 

Kogu selle nädala väldanud EstLink 2 täpse rikkekoha otsingud kinnitasid, et rike asub Eesti poolel maismaa- ja merekaabli ühenduskoha lähedal, samas täpset kohta veel leitud ei ole. 

“Jätkame rikke täpse asukoha tuvastamist looduses. Samas ei viita senised uuringud kaabli tahtlikule välisele vigastamisele,” märkis EstLinkide üksuse juht Reigo Haug. 

“Arvestades seda, et EstLink 2 on kompleksne ja unikaalne kaabel ning tegemist on spetsiifilise rikkega, on vea otsimine ajamahukas ja nõuab erinevate meetodite kasutamist,“ selgitas Haug. “Spetsialistid on vea otsinguid läbi viinud kogu nädala jooksul hiliste öötundideni välja. Oleme iga päevaga rikkekohale aina lähemale jõudnud,“ lisas ta.

Elering on kaasanud rikke tuvastamisse kaabli tootja, kellega koos jätkuvad suuremahulised tööd nii nädalavahetusel kui uuel nädalal. 

26. jaanuari esimesel tunnil tuvastati Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 2 rike. Eleringi ja Soome süsteemihalduri Fingridi koostöös leiti 28. jaanuaril võimalik rikkekoht Eesti poolel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi