Europarlamendi liikme Sven Mikseri nõunik, endine riigikogu liige Silver Meikar puhkuse ajal käed rüpes ei istu ning sõitis Ukraina kõige ohtlikumasse piirkonda humanitaarabi viima, kirjutab Postimees. 

Meikari sõnul startis ta üle-eelmisel neljapäeval pärast tööpäeva lõppu Brüsselist, jõudis nädalaga Kiievisse ja on kokku maha sõitnud üle 3500 kilomeetri.

“Brüsselist viisin Priit Ojamaa kogutud/ostetud ravimid Lvivi vabatahtlikele. Sealt sõitsin Užhorodi, kus korraldasin peamiselt Belgias elavate eestlaste annetatud raha eest toiduainete hankimise Slovakkiast. Sealt sõitsin koos Vostok SOS-i kolleegidega tagasi Lvivi ja sealt toiduainete, akupankade, arvuti ja muu vajalikuga Kiievisse. Teisipäeval on plaanis kahe autoga Dniprosse sõita, sealt edasi vastavalt sellele, kuhu saab,” rääkis Meikar. 

Nädala varuga toidupakid lähevad kontrolljoonelähedastesse küladesse, kus inimesed nälgivad. Väga palju on erisaadetisi, alates akupankadest ja kaablitest, lõpetades taskulampide ja arvutitega.

“Üks vana hea ajakirjanikust sõbranna tellis näiteks kleeplinti – Kiievis jube defitsiit. Minu üllatus kadus, kui ta palus aidata paneelmaja kümnendal korrusel asuvaid aknaid kinni kleepida. Sealt, jõe vasakkaldalt avaneb ilus vaade sinna, kus mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvad Vene väed. See maja jääb teele ette, kui Putin annab käsu kõikidest torudest Zelenskõi punkri, julgeolekuteenistuse ja/või ülemraada hoone poole tuld anda,” rääkis Meikar. 

“Mul on tunne, et koos kõigi nende sõpradega, kes on teekonnale andnud kaasa vajalikke asju või toetanud rahaliselt, oleme andnud oma väikese panuse. See on hea tunne,” lisas Meikar. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi