Oleg Ossinovski raudteekontsern Skinest Rail sai õiguse Lätis ettevõtet puudutava kohtuprotsessi taasalustamiseks.

Skinest Raili esindava Ellex Raidla teatel andis selleks olulise tõuke Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) aprillis Läti kohta avaldatud raport, kus viidati, et antud kaasuse menetlemise peatamine on lubamatu.

“Kohus on juba 2018. aasta alguses selgelt öelnud, et Läti seaduste kohaselt ei ole võimalik pidada kohut välisriigi ettevõtte üle, mistõttu tuleks kogu protsess ka ammu lõpetada. Prokurör saavutas eelmisel sügisel aga olukorra, kus antud kaasuse menetlemine peatati ja alles nüüd, pärast OECD raportit nõustus ka prokurör, et asjaga tuleb edasi liikuda. Loodame, et septembris toimuval istungil saab kogu asjale lõplikult punkti panna,” ütles Ellex Raidla vandeadvokaat Marko Kairjak pressiteates.

2016. aastal alguse saanud kaasuse käigus suunas Läti prokurör Evita Masule juhtumi vahepeal Eestisse, viidates, et puudub igasugune alus selle menetlemiseks Läti jurisdiktsioonis.

Aasta hiljem saadeti kaasus Eestist omakorda tagasi Lätisse, kuna riigiprokuratuuri hinnangul ei olnud Läti prokuröri esitatud materjalide põhjal võimalik Skinest Raili kriminaalvastutusele võtta, märkis advokaadibüroo.

Seejärel saavutas prokurör Masule kohtupidamise peatamise, kuid OECD raporti avaldamise järel tunnistas Masule oma selle aasta 14. mai kirjas tehtud viga ja nõustus kaitseadvokaatide argumentidega protsessi taasavamise osas.

Eelmise aasta jaanuaris jättis Eesti rprokuratuur Skinest Raili altkäemaksukaasuse kriminaalmenetluse üle võtmata ning tagastas selle materjalid Läti kolleegidele.

Läti kohus otsustas 2018. aasta jaanuaris, et eraldab Oleg Ossinovski ettevõtte Skinest Rail altkäemaksukaasuse Läti raudtee endise juhi Uģis Magonise altkäemaksu asjast ja saadab Skinesti kriminaalasja Eesti kohtutele arutamiseks, samas Ossinovski enda üle jätkatakse kohtupidamist Läti kohtus.

Riigiprokuratuuri nõunik Olja Kivistik ütles mullu jaanuaris BNS-ile, et kehtiva karistusseadustiku kohaselt ei ole võimalik Eestis menetleda iseseisvalt ainult juriidilise isiku tegu.

Tänavu aprillis teatas Läti prokuratuur, et taotleb Magonisele ja Ossinovskile nelja-aastast vanglakaristust.

Läti korruptsioonitõrjebüroo ametnikud pidasid Magonise kinni 2015. aasta suvel. Teda kahtlustatakse Ossinovskilt 500 000 euro suuruse altkäemaksu vastuvõtmises.

Altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud Ossinovski, kes soovis, et Läti raudtee tütarfirma Ldz Ritošā sastāva serviss ostaks tema ettevõtte Skinest käest mitme miljoni euro eest neli vana vedurit.

Kumbki mees ei ole end süüdi tunnistanud. Ossinovski möönab, et andis Magonisele raha, kuid tema sõnul hoopis teisel eesmärgil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi