Helsingi ringkonnakohus alustab esmaspäeval menetlust narkoasjas, mida politsei on nimetanud suuruselt ajalooliseks.

Tegemist on suurima juhtumiga, mis USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) väljatöötatud petusõnumirakenduse abil Soomes ilmsiks on tulnud.

Politsei kahtlustab, et Eestist ja Hispaaniast juhitud kuritegelik organisatsioon tõi ajavahemikul 2020. aasta suvest kuni 2021. aasta suveni Soome umbes 100 miljoni euro väärtuses narkootikume.

Kohtualuseid on üle 50 ja süüdistuspunkte 128, millest 92 puudutab raskeid narkokuritegusid või neile kaasaaitamist. Ülejäänute puhul on tegemist kuritegudega alates rahapesust ja relvaseaduste rikkumisest ning lõpetades uimastitarbimisega.

Politsei sai kahtlusalustele jälile rahvusvahelise operatsiooni Greenlight ajal. See meelitas erinevate riikide kurjategijaid kasutama FBI väljatöötatud suhtlusplatvormi Anom.

Politsei andmetel smugeldati Soome kõige enam kanepit ja amfetamiini. Hispaaniast toodi kanepit ja Hollandist amfetamiini. Lisaks toodi Hollandist sisse näiteks kokaiini ja ecstasy-tablette. Narkootikume veeti Soome näiteks mullakoormates ja grillsöe hulgas.

Keskkriminaalpolitsei hinnangul oli salakaubavedu ja narkoäri planeeritud ning korraldatud väga professionaalselt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi