Tudengite raamatumüügiorganisatsioon Southwestern Advantage annetab Ukraina heaks 100 000 dollarit, et aidata nii Southwestern Advantage Ukrainast pärinevaid liikmeid ja nende peresid, kui ka Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Slovakkias tegutsevaid heategevusorganisatsioone, kes Ukraina sõjale leevendust pakuvad. 

Raamatumüügiorganisatsiooni esindaja Erki Kuke sõnul toetavad nad Eestis seekord MTÜ-d Eesti Pagulasabi, kusjuures annetus tehakse Eestis Southwestern Eesti tütarettevõtte Aitan Eestit MTÜ kaudu, mis on oma partnerorganisatsioonide heaks annetusi kogunud juba mitmeid aastaid. “Pagulasabi toetamise kaudu saame pakkuda tugiteenuseid rahvusvahelise kaitse saajatele Eestis ja humanitaarabi kodudest põgenenud inimestele,” ütles Kukk.

Tema sõnul on Southwesterni programmis kokku kümme ukrainlast, kes küll ise asuvad praegu väljaspool Ukrainat, kuid kelle perekonnad on kõik keset sõda. “Oleme tõeliselt mures kõikide nende inimeste pärast, kes oma riigi ja vabaduse eest peavad võitlema. Oleme mõtetes nendega ning mul on hea meel, et meie organisatsioon rahaliselt õla alla paneb, lisaks panustavad annetustega ka organisatsiooni liikmed isiklikult.” 

“Lätis läheb annetus riigi mõjukaimale heategevusorganisatsioonile Ziedot.lv, mis lähtub annetuste tegemisel Läti kaitseministeeriumi soovitustest, et annetused jõuaks kõige kriitilisematesse kohtadesse. Leedus toetame Herojuse kooli, mis on äsja palganud ukraina õpetajad ja võtnud kooli vastu Ukraina põgenike lapsed. Raha läheb õppematerjalide soetamiseks ja õpetajate palkadeks,” lisas Kukk. 

Southwestern Advantage kaudu on Eesti tudengid käinud raamatuid müümas juba 20 aastat ning nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning veedavad oma suve Ameerikas töötades ja reisides. Hariduslike raamatute müügist teenitud raha kasutavad tudengid Eestis õpingute jaoks, elamiskulude katmiseks või investeerimiseks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi