Ukraina-eesti ansambel Svjata Vatra esineb neljapäeval ning reedel Soomes Tamperes ja Helsingis toimuvatel toetuskontsertidel.

Kontsertide tulu annetatakse Soome Punasele Ristile, et aidata Ukraina sõjas kannatada saanud inimesi, teatas korraldaja.

Svjata Vatra esimene kontsert toimub Tamperes Tuulensuu Palatsis neljapäeval kell 18 ja pileti hind on 25 eurot. Enne kontserti esitatakse Eino Leino luuletus „Tere, Ukraina!“ soome ja eesti keeles ning sõna saab Tampere Ukraina Selts.

Svjata Vatra teine kontsert toimub Kapsäkki muusikateatris Helsingis reedel kell 19. Lisaks Svjata Vatrale esineb eesti akordionist Maimu Jõgeda. Näitleja Olli Ikonen esitab Eino Leino luuletuse „Terve Ukraina!“. Leelo Tungla tõlke sellest luuletusest – „Jõudu, Ukraina!“ esitab kirjanik Kai Aareleid. Pileti hind on 25 eurot.

Pärast kontserti toimub kontserdipaiga kõrval asuvas restoranis Bistro K õhtusöök ukraina borši ja suupistetega. Õhtusöögil esineb Läti-Soome koor Ziemelmeita. Kontserdi ja õhtusöögi ühendatud pileti hind on 40 eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi