Tallink Grupp omandas eksklusiivsed globaalse kiirtoiduketi Burger King frantsiisiõigused Balti riikides, esimesed restoranid on Tallinnas plaanis avada sel talvel ning esimesed restoranid Lätis ja Leedus järgmise aasta esimeses pooles.

Restoranide avamise ja opereerimisega Eestis, Lätis ja Leedus loob ettevõte kolmes Balti riigis kokku ligi 800 uut töökohta. Iga avatud restorani frantsiisilepingu pikkuseks on 20 aastat, teatas Tallink börsile. 

“Juba 2016. aastal tegi Tallink ajalugu maailma esimese merel oleva Burger Kingi restoran avamisega kiirlaeval Star. Nüüd teeme taas ajalugu tuues ikoonilise ameerikapärase Whopperi burger kui ka kogu Burger Kingi hinnatud valiku nii Eesti, Läti ja Leedu inimesteni” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

“Oleme astunud samme, laiendamaks Tallink Grupi tegevust lisaks merele ka maal ning Burger Kingi frantsiisi omandamine Baltikumis on oluline samm meie laienemisplaanides maismaal. Meil on hea meel võimaluse üle rakendada täiendavalt meie olemasolevat jaemüügi ja restoranide opereerimise meeskondade kompetentsi. Tallink jätkab laienemisvõimaluste otsimisega nii maal kui merel, nii Läänemere regioonis kui mujal maailmas”, lisas Nõgene.

Frantsiisiõiguste omandamine ei kahjusta ettevõtte laenu- ja investeerimiskohustuste täitmise võimekust. Burger King restoranide opereerimiseks on Tallink Grupp asutanud 100-protsendilise osalusega tütarettevõtte OÜ Tallink Fast Food. Tütarettevõtte loomine ei oma mõju Tallink Grupi konsolideeritud majandustulemusele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi