Laupäeval avab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) 12 miljonit eurot maksva saalikompleksi, 5 miljoni euro ulatuses rahastab projekti Eesti Kultuurkapital.

EMTA saalikompleks on kolmas ja viimane riiklikult tähtsatest kultuuriobjektidest, mille ehitamist rahastatakse kultuurkapitali kaudu. Nüüdseks on kõik kultuuriobjektid valmis ja 2023. aastaks ka tasutud, teatas kultuurkapital.

Ühtlasi tegi kultuurkapitali juhataja Kertu Saks kultuuriüldsusele ja riigikogule ettepaneku alustada arutelu, mis võiksid olla järgmised kultuuriobjektid, mida kultuurkapitali kaudu rahastada.

Ettepanekuid uute kultuuriobjektide osas on juba ka tehtud. “Näiteks võib tuua Rahvusooperi, kelle jaoks Estonia on kitsaks jäänud, samuti vajab kaasaegseid tingimusi ERSO – sümfooniaorkestri kodusaal Tallinnas puudub,” ütles Saks pressiteates.

“Räägitud on ka kino kompetentsikeskuse loomise vajadusest Kinomajja kui ka kinolinnakust, mis võiks sisaldada stuudiokompleksi Baltimaade seriaalide tootmiseks. Võimalike variantide hulka võivad kuuluda ka spordirajatised, näiteks kaasaegne laskesuusakeskus või jalgpallistaadion Ida-Virumaal,” lisas ta.

1996. aastal otsustas riigikogu, et riiklikult tähtsad kultuuriehitised on Kumu, Eesti Rahva Muuseum ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Kultuurkapitalile kuulub laekuvast hasartmängumaksust sihtotstarbeliselt riiklikult tähtsate kultuuriobjektide finantseerimiseks vastavalt hasartmängumaksu seadusele 60,6 protsenti.

2005. aastal valminud Kumu maksis eurodesse ümber arvutatult 47 miljonit. Eesti Rahva Muuseumi maksumuseks kujunes 87,3 miljonit eurot, millest Kultuurkapitali rahastus on 75 miljonit, millest on praeguseks makstud kaks kolmandikku. Prognooside kohaselt tasutakse kogu raha 2023. aastaks, selleks ajaks on makstud ka EMTA saal. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi