Tallinna linnavalitsus eraldas linna kultuuri- ja spordiametile reservfondist 39 000 eurot, et tunnustada ja toetada Pekingi taliolümpia- ja paraolümpiamängudel edukalt esinenud tallinlastest sportlasi ja nende treenereid. 

Neljapäeval kell 14 tänab ja õnnitleb linnapea Mihhail Kõlvart olümpiasportlasi ja nende treenereid pidulikul vastuvõtul Raekojas.

„Olümpiamängudele pääsemine on saavutus, mille aluseks on sportlaste aastatepikkune pühendumus, distsipliin, töökus ja tahtejõud. Suure panuse annab ka tipptasemel treener, kes on osanud parimal moel arendada sportlase annet, hoida tema motivatsiooni ja ajastada vormi. Pekingi taliolümpiamängudel ja paraolümpiamängudel osalenud kaaslinlased pakkusid meile rohkesti positiivseid elamusi ja andsid oma parima, et Eesti säraks jätkuvalt tähena olümpiataevas. Tänan nii sportlasi kui ka treenereid ja soovin jõudu uute tippude vallutamiseks,“ sõnas linnapea Mihhail Kõlvart.

Pekingi taliolümpiamängud toimusid 4.–20. veebruarini ja paraolümpiamängud 4.–13. märtsini. Taliolümpiamängudel osales 26 Eesti sportlast, kellest kuus olid tallinlased ning paraolümpiamängudel viis Eesti sportlast, kellest neli olid tallinlased. 

Pealinna ja ka Eesti sportlastest edukaim oli 2022. aasta taliolümpiamängudel Kelly Sildaru, kes võitis naiste vigursuusatamises pronksmedali. Lisaks saavutas ta neljanda koha naiste rennisõidus. Kelly Sildarut tunnustab ja toetab linn 10 000 euroga ja tema treenerit Mihkel Ustavit 5000 euroga.  

Toetatakse ja tunnustatakse ka kõiki teisi olümpia- ja paraolümpiamängudel osalenud pealinna sportlasi ja nende treenereid. Tallinlastest sportlasi Aleksandr Selevkot, Eva-Lotta Kiibust, Johanna Talihärmi, Tuuli Tomingast, Kristo Siimerit, Signe Falkenbergi, Kätlin Riidebachi, Andrei Koitmäed ja Lauri Murašovi toetab linn 2000 euroga. Treenereid Irina Kononovat, Anna Levandit, Fiodar Svabodat, Indrek Tobrelutsu, Chris Boudenit ja Ain Villaud toetab linn 1000 euroga. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi