Märtsi lõpus läks Tallinna lennujaam üle suvisele lennugraafikule, mis tõi endaga kaasa regulaarlendude kasvu 36 sihtkohani.

Regulaarlendudele saab pileteid osta otse 15 lennufirma kodulehtedelt ja lisaks toimuvad mitmed erinevad tellimuslendude seeriad, millele saab pileteid osta reisibüroodest, teatas Tallinna lennujaam. 

Tallinna lennujaama juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul lähevad nii lennujaam kui ka lennufirmad käesolevale suvele vastu optimistlikult. “Kui veel eelmisel aastal nägime suurt koroonapiirangute mõju lennundusele, siis 2022. aasta suvine lennuplaan on kindlaks märgiks sellest, et lennundus on taastumas, inimestel suur soov taas reisida ning lennufirmadel huvi pakkuda uusi ja huvitavaid sihtkohti,” märkis ta.

Pärgmäe tõi välja, et mitmed lennufirmad on öelnud, et Tallinna liinid töötavad edukamalt, kui nende liinivõrgustiku keskmised, see lisab meile kindlustunnet reisijaterohke suve saabumise ees.

Tema sõnul on näha ka reisijate kindlustunde taastumist. “On hea meel tõdeda, et inimesed on taas lennureisid enda jaoks leidnud ning varasemad käitumismustrid on taastumas. Kui eelmisel aastal nägime, et reisi planeerimise periood oli vaid 2-3 nädalat ette, siis täna on see juba keskmiselt 4-8 nädalat,” rääkis Pärgmäe ning lisas, et praegu on ideaalne aeg alustada suviste reisiplaanide tegemisega.

Lennufirmad taastavad suve eel hoogsalt varasemast ajast tuttavaid lennuliine ja avavad ka mõned uued liinid. Näitena uutest sihtkohtadest alustas märtsis Wizz Air lende Veneetsiasse ning Ryanair Nürnbergi ja taasavas lennud Dublinisse. Wizz Air taastas varasemalt lennuplaanis olnud liinid Napolisse ja Rooma ning taasalustas lende Oslo Torpi, Aegean Airlines alustas taas lende Ateenasse. Air Baltic lendab sellel suvel kokku 13. sihtkohta seal hulgas populaarsetesse suvesihtkohtadesse Malagasse ja Nice’i. 

Uue lennufirmana alustas Tallinn-Antalya liinil regulaarlende SunExpress. Mahukad seeriad tellimuslende tehakse nagu ikka Türgi kuurortidesse, Kreeka saartele ja juba tuttavatesse Vahemere sihtkohtadesse. Sel suvel saab pakettreisi ja otselennuga ka Montenegrosse, Portugali, Madeirale ja Tuneesiasse – neid sihtkohti igal aastal lennujaama suviste tellimuslendude sihtkohtade valikus ei ole olnud. 

Pärgmäe tuletas meelde, et vaatamata koroonaolukorra paranemisele ning mitmete riikide viirusreeglite leevenemisele või kaotamisele, tuleks jätkuvalt enne reisile suundumist vaadata üle sihtriigis kehtivad nõuded.

“Üldiselt on suund kõikjal piirangute kaotamise suunal, aga soovitame enne reisi sihtriikide reeglitega tutvuda lennujaama kodulehel oleva IATA Timaticu rakenduse kaudu või Reisi Targalt lehel. Samuti tuleks lennufirma kodulehelt üle kontrollida, kas ja millised ennetusmeetmed kehtivad õhusõiduki pardal, sest kui Eestis maski kandmine ei ole enam kohustuslik, siis mitmed lennufirmad seda siiski jätkuvalt nõuavad,” toonitas Pärgmäe.

Suvine lennuplaan kehtib 27. märtsist kuni 29. oktoobrini.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi