TalTech on alustanud 27 kuu pikkust Erasmus+ projekti KNOWMAN (Knowledge Management Training for KIBS SMEs), mille peamine eesmärk on koostada e-õppe koolitusmoodul “Knowledge Pills” ehk eesti keeles teadmispillid, et suurendada teadmusjuhtimise oskusi väikestes ja keskmise suurusega teadmismahukates teenindusettevõtetes.

TalTechi majandusprofessor Susanne Durst toob KNOWMANi projekti puhul välja aktuaalsuse, samuti teadmiste ja nende juhtimise kasvava tähtsuse üha ebakindlamaks muutuval ajal. Erilist tähelepanu pööratakse seni tähelepanuta jäetud sihtrühmale, milleks on väikestes ja keskmise suurusega teadmismahukad teenindusettevõtted. Samas on teadmusjuhtimine oluline ka suurettevõtetes.

KNOWMAN projektis saavad osalejad teada, kuidas korraldada digitaalseid teadmusjuhtimise koolitusi ja töötubasid, tuginedes uuenduslikele ja läbimõeldud interaktiivsetele õppemeetoditele.

Lisaks e-õppele panevad teadlased kokku ka interaktiivse teadmiste juhtimise juhendi, kus on ära toodud parimad tavad, edutegurid, riskid ja uued lahendused.

Professor Durst loodab, et projektis osalevad väikese ja keskmise suurusega ettevõtted saavad lisaks teadmiste juhtimise kompetentsidele ka digitaalseid ja organisatsioonilisi oskusi. Susanne Durst usub, et see võimaldab ettevõtete juhtidel tõhustada sisekoolitusprogramme. “Knowledge Pills” ja selle interaktiivne juhend aitab lihtsustada teadmiste juhtimise tavade lõimimist ettevõtte töösse, edendada digitaliseerimist ja parandada reageerimisvõimet. Projekti pikaajaline mõju on väikeste teadmismahukate ettevõtete ja nende inimeste konkurentsivõime suurendamine. 

Projekti koordineerib Tallinna tehnikaülikool ja see toimub koostöös Gdański tehnikaülikooliga (Poola), Riikliku Poliitikauuringute ja Avaliku Halduse Ülikooliga SNSPA (Rumeenia), Padova ülikooliga (Itaalia), Eesti Kaubandus-Tööstuskojaga ja Poola ettevõttega 4Experience sp. z o.o.

Erasmus+ projekti KNOWMAN rahastab Euroopa Liit ja see toimub koostöös Eesti, Poola, Rumeenia ja Itaalia partneritega.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi