Liiklusohutust suurendavate toodete arendaja Bercman Technologies võitis hanke, mille kohaselt paigaldab kevadel Narva-Jõesuusse Poska tänavale neli nutikat ülekäigurada.

Nutikad ülekäigurajad rahustavad liiklust andes autojuhile valgussignaaliga märku lähenevatest jalakäijatest. 

Narva-Jõesuu aselinnapea Raim Sarve sõnul sai Poska tänav liiklusohutust suurendavate nutikate ülekäiguradade asukohaks valitud ennekõike seepärast, et sellel tänavalõigul liigub kooli läheduse tõttu väga palju lapsi. Aselinnapea avaldas lootust, et paigaldatavad neli nutikat ülekäigurada aitavad rahustada liiklust koolilähedasel tänavalõigul.  

“Kui nutikad liiklusmärgid seatud eesmärgi täidavad, siis plaanime paigaldada neid ka linna teistesse tiheda liiklusega piirkondadesse – kaubanduskeskuste ja spaade lähedusse. Hetkel täidavad ülekäigurajad ennekõike liiklusohutust suurendavat rolli, aga on võimalik, et tulevikus hakkame nende abil ka ülekäiguradade vahetus läheduses toimuva kohta liiklusstatistikat koguma. See annab parema lähtekoha piirkonda mõjutavate otsuste tegemiseks,” lisas Sarv.

Bercmani tegevjuhi Mart Suurkase sõnul on tal hea meel, et esimesed nutikad ülekäigurajad jõuavad sel kevadel ka Ida-Eestisse. “Kiidame Narva-Jõesuu uuendusmeelsust ja valmisolekut otsida nutikaid lahendusi liikluse rahustamiseks tänavalõikudel, kus on palju liiklejaid. Lapsevanemad saadavad hommikul lapsed kodust välja lootusega, et laste päev kulgeb turvaliselt ja kõik jõuavad päeva lõpuks kenasti koju tagasi. Rõõm on tõdeda, et Narva-Jõesuu panustab sellesse, et laste koolitee oleks turvaline,” ütles Bercmani tegevjuht Mart Suurkask.

Bercmani nutikad ülekäigurajad on Tallinnas, Tartus, Viimsis, Haapsalus, lähiajal on lisandumas Sauele, Saaremaale ja Narva-Jõesuusse. Ettevõte on oma tooteid eksportinud Horvaatiasse, Kreekasse, Leetu, Šveitsi ja Inglismaale ning jätkab laienemist teistesse Euroopa riikidesse.  

Bercman Technologies on 2016. aastal asutatud süvatehnoloogia ettevõte, mille peamine tegevusala on liiklusohutust suurendavate toodete ja teenuste arendamine ja müümine. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi