TALLINN, 9. märts, BNS – Tartu linn osaleb juba neljandat aastat Päästeameti kodude tuleohutuks muutmise projektis.

“Tartus jagub endiselt kodusid, mis on päästeameti andmetel tuleohtlikud,” ütles Tartu abilinnapea Mihkel Lees linnavalitsuse teatel. “Linn ulatab abikäe neile, kes ise oma kodus ohtliku küttekolde, elektriseadme või muu probleemiga toime ei tule.”

Projekti sihtgrupp on eakad ja puuetega inimesed ning paljulapselised pered, kes elavad tuleohtlikes eluruumides. Päästeamet külastab ennetustöö eesmärgil kodusid, vaatab üle võimalikud ohukohad ja hindab ohtlikkuse taseme. Linnavalitsuse sotsiaaltöötajad hindavad abivajaduse ning linnavarade osakond ehitus- või remondivajaduse ja võtab töödele hinnapakkumused.

Projekti raames võetakse vajadusel ette olemasoleva küttekolde või -seadme parandamine või ehitamine, korstnapühkimise teenuse või eksperthinnangu tellimine, elektrisüsteemi või gaasiseadmete parandamine ja väljavahetamine. Vajadusel paigaldatakse tuleohutust tagavaid seadmeid või vahendeid, nagu suitsuandur, tuletekk ja tulekustuti, vingugaasiandur, temperatuuriandur, puuetega inimeste häiresüsteemid ja muud taolised asjad.

Viimase kolme aastaga on aidatud 33 leibkonda, kelle kodude tuleohutumaks muutmiseks kulus kokku 139 162 eurot.

Tartu linn toetab tänavu kodude tuleohutumaks muutmist 45 000 euroga. Projekti kogumaksumus 55 000  eurot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi