Enne lihavõtteid peetud e-istungil vormistas Tartu linnavalitsus ära eelnõu, mille jõustamisel nõustuks volikogu Toomealusel Pirogovi platsil alkoholi tarvitamise keelamisega eriolukorra lõpuni ja annaks linnavalitsusele õiguse keeld sisse seada ka muul ajal lähtuvalt avalikust huvist, vahendab BNS.

Muudatus on kavandatud viis aastat vanasse määrusesse «Avaliku koha määramine, kus alkoholi tarbimine on lubatud», mis on jätkanud Andrus Ansipi linnavalitsuse ajast pärinevat tava, et Pirogovi platsil võib soojemal ajal pikniku pidamisel ka lahjasid alkohoolseid jooke ligi võtta. Toome nõlva aluse jalgtee ning Ülikooli ja Lossi tänava vahelisel tähistatud haljas alal on 15. märtsist 15. oktoobrini kell 10–23 lubatud alkoholi tarbida.

Eriolukorra ajal on selles kohas piirangutest aga halvasti kinni peetud ja linnavalitsuse tõdemusel on esinenud juhtumeid, kus ei peeta kinni kogunemiskeelust. «On põhjust arvata, et rikkumiste ulatust võimendab just asjaolu, et tegemist on Tartu linna ainukese avaliku kohaga, kus alkoholi tarbimine on lubatud,» seisab õiendis.

«Kui läksin 8. kuupäeva õhtul koju, siis oli mitmeid seltskondi, kes kogunemiskeelust hoolimata ja 2+2 reeglit järgimata seal viibisid,» ütles Tartu linnasekretär Jüri Mölder. «Menetlusteenistuse tagasiside oli, et nende korraldustele ei alluta. Politsei tagasiside oli, et nemad samal päeval kontrollides rakendasid sanktsioone ja ka alaealised olid kogunenud. Arvan, et eriolukorra piirangute paremaks jõustamiseks on seda sammu vaja.»

Eelnõu arutamine on kavandatud volikogu 23. aprilli istungile, eelnõu on pandud ka volikogu eestseisuse reedese koosoleku päevakorda.

Praegu on piirangute kavandamine seotud eriolukorra ajaga, aga ka pärast eriolukorra lõppu võivad mingid piirangud vajalikud olla ning siis saab linnavalitsus Pirogovi platsil joogikeeldu rakendada kiiremini võrreldes volikoguga, kellele tuleb eelnõu esitada vähemalt kaks nädalat enne istungit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi