Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses 8.-10. veebruaril toimuval Tourestil saab rännata eri piirkondadesse üle Eesti ning maitsta angerjasuppi ja UNESCO-sse pürgivat mulgiputru.

Eesti Maaturisimi Ühingu eestvedamisel on tänavu Elamused ja maitsed messihallis esindatud üheksa Eesti piirkonda: Jõgevamaa, Loode-Eesti, Mulgimaa, Peipsi, Põhja-Eesti, Pärnumaa, Setomaa, Vana-Võromaa ja Virumaa.  

„Igast piirkonnast on kohal mitmeid väiketootjaid, kelle toodangut igapäevaselt kauplustest osta ei saa, mistõttu maitseelamused on tõeliselt erilised,“ ütles Touresti korraldaja, Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik.  

Üks põnevamaid toidupiirkondi on Mulgimaa, mis on ainus regioon Eestis, millel on nii mitu omanimelist toitu – mulgi puder, mulgi kapsad, mulgi korp ja mulgi kama. Eelmisel aastal esitati seakõrnetega kartuli-tangu puder ehk mulgi puder UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja ning see traditsiooniline roog ei puudu ka Elamused ja maitsed hallist.

Samuti on esindatud teiste maakondade maitseelamused ja nii võib messihallist leida näiteks Pärnumaal, Vändra kandis kasvatatud angerjatest valmistatud angerjasuppi ja Andre Farmi täispiimast kaua laagerdunud käsitööjuustu. Kohal on Eesti rahvustoite pakkuv Vabaõhumuuseumis tegutsev Kolu kõrts ning vägimeestele kohast toitu pakub elamuskeskus Viikingite küla.

Reisimõtetele vahelduseks saavad turismimessi külastajad sel aastal tutvuda esmakordselt maailma eri kultuuridest pärit käsitöökaupadega. „Esimest korda Touresti 31-aastase ajaloo jooksul toimub messi raames põnev Pööningubasaar, kust leiab nii tekstiiltooteid, ehteid, toidukaupasid, kosmeetikat, tervisetooteid ning kodukootud käsitööd,“ rääkis basaari eestvedaja Riina Paavo.  

Basaari messihallis saab tutvuda näiteks Pelliina linaste käsitöökaupade, Kingitus Loodusest kuivatatud eksootiliste puuviljade ja pähklite ning Casada kvaliteetsete massaažiaparaatidega. Merike Halliku sõnul on Tourestil tegevusi ja toimetusi igale inimesele – nii neile, kes jahivad ägedaid reisiseiklusi kui ka toidunautlejatele.

Tänavu 8.–10. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuv turismimess Tourest tutvustab külastajatele nii tuttavaid kui ka uusi reisivõimalusi maailmas ning Eestis, aitab leida vastused reisimisega seotud küsimustele ning pakub hulganisti ideid ja inspiratsiooni. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi