Ühendriikide kurikuulus sarimõrvar hüüdnimega Kuldse osariigi tapja tunnistas esmaspäeval üles 13 mõrva ning lisaks kümneid vägistamisi ja inimrööve.

Sellega tõmmati joon alla sadistlikule kuritegude lainele, millega süüdlane aastakümneid California osariiki hirmu all hoidis.

Joseph James DeAngelo noorem (74) tunnistas osariigi pealinnas Sacramentos peetud kohtuistungil, et tema on kurikuulus tapja ja vägistaja, kes tegutses Californias 1970. ja 1980. aastatel.

Kehva väljanägemisega DeAngelo, kes kandis oranži vanglaürpi ja läbipaistvat kaitsevisiiri, toodi ratastooliga kohtusaali, kus ta vastavalt kokkuleppemenetluse tingimustele vastas kohtuniku küsimustele vaid “Jah”, “Ei” ja “Süüdi”.

Prokurör Amy Holliday sõnul nõustus DeAngelo tunnistama end süüdi kokku 13 esimese astme mõrvas ning osariik oli valmis loobuma surmanuhtluse taotlemisest ja nõustus selle asendama 11 järjestikuse eluaegse karistuse määramisega.

Endise politseiniku DeAngeloni jõuti 2018. aasta aprillis uudse geenigenealoogia ehk geenitesti põhjal koostatud sugupuude abil.

Sestsaadik on lahendatud umbes sadakond juhtumit, kasutades kuritööpaikadest leitud DNA-d ja võrreldes seda genealoogialehekülgede andmebaasidega.

USA-s on laialt populaarsust kogunud veebilehed, mis teevad DNA-teste ja aitavad inimestel leida nende kaudu kaugeid sugulasi.

Andmebaaside kaudu saavad politseinikud leida ka inimesi, kelle DNA on sarnane kuriteopaigust leituga ja kes võivad seega olla süüdlaste sugulased.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi