USA sõjalaeval USS Bonhomme Richard pühapäeva hommikul kärgatanud plahvatuses ja sellele järgnenud põlengus sai viimastel andmetel viga vähemalt 59 meremeest ja tsiviilisikut, teatas meedia esmaspäeva õhtul.

“59 inimest, nende seas 36 meremeest ja 23 tsiviilisikut said kuumuse tõttu väiksemaid vigastusi ja suitsumürgituse. Praeguseks on nad kõik haiglast lahkunud,” edastas merevägi.

Laev viibib San Diego mereväebaasi sadamas remonditöödel ja meeskond on suures enamuses puhkusel, remondi tõttu oli tuletõrjesignalisatsioon välja lülitatud.

Laeva tuhandeliikmelisest meeskonnast oli tulekahju puhkemise hetkel pardal 160 madrust ja ohvitseri.

Kõik inimesed evakueeriti 255 meetriselt aluselt ja seal tegutsevad vaid tuletõrjujad.

San Diego tuletõrjeülem Colin Stowell ütles, et laev võib põleda veel mitu päeva, kuni tuli jõuab veeliinini.

Admiral Mike Gilday sõnul on kogu meeskond üle loetud ja kedagi puudu ei ole.

“Oleme tänulikud USS Bonhomme Richardi pardal viibinud inimeste ning kohalike tuletõrjujate viivitamatu reageerimise ja kiire tegutsemise eest,” ütles Gilday oma avalduses.

Televisioonis edastatud kaadritel võis näha laevalt tõusmas paksu põlengusuitsu.

Kohaliku aja järgi kell üheksa hommikul juhtunud õnnetuse põhjused pole esialgu teada.

Plahvatus leidis aset pardal Deep V, kus oli tallel merejalaväe varustus ja tehnika. Olukorra teeb keeruliseks, et kaks parrast madalamal on 3500 tonni kütust, ütles 3. ekspeditsioonilöögirühma ülem admiral Philip E. Sobek. Tema sõnul teevad tuletõrjujad kõik võimaliku, et tuli sinna ei leviks.

Tulekahjus sai kannatada Wasp-klassi universaaldessantlaeva pardaehitis, sh kaptenisild ja mast. Kustutustööde ajal vajus laev kustutusvee hulga tõttu kreeni. Seda pumbatakse välja.

“Laev püsib kreenis, me jälgime tasakaalu,” ütles Sobek.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi