Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 1. mail osa saama muuseumi sünnipäevale pühendatud suurest kevadlaadast.

Taludes ja õuedel toimuv programm tutvustab muuseumitöö eri tahke ehitusest elava ajalooni. Kevadlaadal pakutakse eestimaist toidukaupa ja käsitööd. 

Ürituste projektijuhi Merike Puura sõnul on selle aasta kevadlaada programm inspireeritud muuseumi 65 tegutsemisaastast ja inimestest, kes teevad igapäevaselt tööd traditsioonide, teadmiste ja oskuste hoidmiseks ning edasi andmiseks.  

 „Eesti Vabaõhumuuseumi tuumiku moodustab silmapaistev maa-arhitektuuri kollektsioon, kuid lisaks hoonetele on muuseumi südameks inimesed oma eripäraste tööde ja tegemistega. Taludes ja õuedel tutvustavad muuseumi teadurid, konservaatorid, pedagoogid ja sündmuste korraldajad oma põnevamaid ja ka tavapärasemaid töid,“ sõnas Puura. 

Kevadlaat on avatud kell 10–16, tegevused taludes kestavad kell 11–16. Lubja-aasta puhul on Kuie koolimajas avatud ehitajate küla, kus saab tutvuda pae- ja lubjakivi kui ehitusmaterjaliga, osaleda loengutes ja töötubades. Härjapea tallu astudes satub külastaja sünnipäevapeole 1930. aastatel. Vabaõhumuuseumile ainuomased elava ajaloo programmid pakuvad külastajatele elamusi juba 30 aastat. 

Lau külapoes näitavad Konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut osavad töötajad, mil määral saab osaliselt hävinud esemeid taas ellu äratada. Orgmetsa pritsikuuri juures mängib puhkpilliansambel Pritsu Brass. Köstriaseme õuel välguvad pastlad ja vuhisevad triibuseelikud. Tantsupidu veab eest rahvakunstiansambel Leigarid, kes on vabaõhumuuseumi külastajaid rõõmustanud juba üle 50 aasta. Lisaks tutvustatakse muuseumi õuedel taluaiandust ja loomapidamist, õpetatakse ahju kütma ja jagatakse nippe tuleohutuse kohta. Kolhoosi korterelamu juures on lapsed oodatud mängima ajastukohaseid mänge.   

Ürituse kava näeb muuseumi kodulehelt. Kehtib eripilet 5 eurot ja 65-aastased pääsevad sündmusele tasuta. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi