USA presidendiks valitud Joe Biden kavatseb nimetada oma välisministriks veterandiplomaadi Antony Blinkeni, kirjutas pühapäeval kohalik meedia.

Blinken (58) oli asevälisminister eelmise riigipea Barack Obama ametiajal ning on ühtlasi Bideni kauaaegne nõunik. 

Lisaks saab kahe informeeritud allika sõnul riikliku julgeoleku nõunikuks üks endisi Hillary Clintoni lähemaid nõuandjaid Jake Sullivan (43).

Blinkeni ja Sullivani nimetamisest kirjutasid muu hulgas The New York Times ja Bloomberg. Biden peaks otsuse teatavaks tegema teisipäeval. 

Biden kohtus 17. novembril kaitse- ja juleolekuekspertidega, kes töötasid Obama administratsioonis, kui tema oli asepresident. Kohtumise põhjuseks oli president Donald Trumpi administratsiooni otsus blokeerida Bideni juurdepääs luurearuannetele, mida traditsiooniliselt valitud presidendile võimaldatakse. 

Kui senat Blinkeni heaks kiidab, vahetab ta sel ametikohal välja Mike Pompeo, kelle prioriteetide seas olid suurem vastandumine Hiinale ja Iraani ohjeldamine. 

Blinkeni nimetamine välisministriks aitaks julgustada Ühendriikide traditsioonilisi liitlasi, keda praegune president Donald Trump on vältinud ja vahel ka solvanud.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi