Võrus Boschwechteri klubis läks reede õhtul pidu pikale ja sekkuma pidi politsei – pealtnägijate arvates kasutasid korrakaitsjad liigset vägivalda.

Tamula järve ääres asuva klubi 31. sünnipäevapidu algas kell 21 avaliku üritusena. Pärast keskööd jätkus see erapeona, kuhu kohalolnute sõnul uusi külastajaid sisse ei lastud. Valitsuse korraldusel peavad aga meelelahutusasutused kohapeal viibivatele külastajatele uksed sulgema südaööst.

Elu24-ga rääkinud peokülastaja sõnul tuli politsei pidu kinni panema vahetult pärast keskööd, kuid kuna tegemist oli eraüritusega, kuhu kedagi sisse ei lastud, lahkusid nad klubist. Paari tunni möödudes saabusid politsei kiirreageerijad.

Nagu ühest filmitud videost näha, ajasid kiirreageerijad rahva klubist välja, tõstsid nende peale häält ja pealtnägijate sõnul tõuklesid. Peol viibinud naise väitel kasutati vägivalda ka rahumeelsete piduliste peal. «Mul tuttav väänati niisama ära ja ta on rahulik mees, ei kakelnud ega räusanud,» kirjeldas naine.

Kohal viibinute arvates oli vägivald ebavajalik ning kohati šokeeriv. Videole on jäänud ka hetk, kus üks piduline peaga vastu auto esituld kukub.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Argo Turba ütles, et konflikt sai alguse veidi pärast keskööd, kui asutust kontrollima tulnud patrull avastas, et uksed on suletud. Väidetavalt ei pääsenud inimesed majast välja ning sees toimunud ka kaklus. Politseinikud vestlesid peo peremehega läbi ukse ja telefoni teel, kuna omanik Pait Reiman keeldunud ust avamast.

Turba sõnul kutsuti kohale päästjad, kes poole ühe ajal ukse avasid. Klubis oli ligi sada inimest, kellele edastati suuline viibimiskeeld. Kiirreageerijad jõudsid peopaika enne kella kahte. Turba kinnitusel kasutati füüsilist jõudu vaid inimeste suhtes, kes korraldusi eirasid.

Elu24-ga rääkinud piduliste sõnul said kõik, kes välja tahtsid minna, seda ka teha. Samuti pole teadaolevalt keegi pealt näinud väidetavat kaklust, mis politsei sekkumist nõudis.

Boschwechteri baari omanik Pait Reiman ei soovi juhtunut esialgu kommenteerida. «Kõigepealt on vaja asjades selgus saada,» sõnas ta Lõuna-Eesti Postimehele.

Laupäeva õhtul oli baar taas avatud. «Pidu oli ja mõni inimene ka oli,» lisas Reiman. Sedapuhku lõpetati kell 21 alanud peoõhtu viksilt südaööl, nagu reeglid ette näevad. Mis pärast reedest juhtumit edasi saab, Reiman öelda ei osanud. Kutset kuhugi seletusi andma polnud ta pühapäeval veel saanud.

Politsei edastas info koroonapiirangute rikkumise kohta terviseametile ja omavalitsusele. Terviseameti esindaja ütles et Boschwechteri klubi suhtes alustati riiklikku järelevalvemenetlust.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi