Briti peaminister Boris Johnson teatas reedel, et tal diagnoositi COVID-19 ja ta läheb eneseisolatsiooni.

“Viimase 24 tunni jooksul tekkisid mul kerged sümptomid ja koroonaviiruse test oli positiivne,” säutsus Johnson Twitteris.

“Ma olen nüüd eneseisolatsioonis, aga jätkan valitsuse juhtimist võitluses selle viirusega videokonverentsi vahendusel,” lisas ta.

Johnson kinnitas videoläkituses, et suudab “tänu nõiduslikule nüüdisaegsele tehnoloogiale” jätkata oma meeskonnaga suhtlemist ja juhtida võitlust koroonaviirusega.

Downing Streeti pressiesindaja ütles avalduses, et Johnsonil, kelle elukaaslane Carrie Symonds ootab last, ilmnesid kerged haigusnähud neljapäeval ja siis tehti talle koroonatest.

Johnson tänas läkituses kõiki Briti tervishoiutöötajaid, kes ennastsalgavalt viiruse leviku vastu võitlevad.

Peaministrist sai sellega teine riigijuht, kellel on diagnoositud COVID-19. Esimeseks koroonaviirusega nakatunud riigipeaks sai läinud nädalal Monaco vürst Albert II. 

Briti meedia andmeil peavad eneseisolatsiooni minema veel mõned sel nädalal Johnsoniga koos töötanud valitsuse liikmed, nagu rahandusminister Rishi Sunak ja tervishoiuminister Matt Hancock.

Märgitakse ka, et Johnson kohtus kuninganna Elizabeth II-ga viimati 11. märtsil, pärast seda on nad suhelnud telefoni teel. 

Downing Streeti andmeil on kuninganna hea tervise juures …. ja täidab asjakohaseid soovitusi.

Suurbritannias on tuvastatud 11 658 koroonaviirusse nakatumist, 578 inimest on surnud.

Positiivse viiruseproovi on andnud ka prints Charles, kelle sümptomid on kerged.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi