Colorado osariigis asuva Boulderi linna ühe ostukeskuse toidupoes leidis esmaspäeval aset tulistamine, milles sai surma 10 inimest, teatasid USA võimuesindajad.

Kahtlusalune on vahistatud. Telekanali CNN teatel sai mees haavata ja toimetati haiglasse. Pealtnägijate kirjeldusel viis politsei minema käeraudades ja särgita mehe, kelle jalast verd jooksis.

Viimastel andmetel on üks tapetutest on politseiametnik. 

“Tulistamises tapeti kümme inimest. Mul on kahju teatada, et üks neist oli kohalik politseinik,” ütles politseikomandör Kerry Yamaguchi ajakirjanikele. Rünnaku motiivid pole esialgu teada.

Boulderi politseiülem Maris Herold rääkis meediale, et elu jätnud 51-aastane politseinik saabus esimesena sündmuspaigale.

“Tunnen sügavalt ohvritele ja nende lähedastele kaasa. Olen tänulik kõigile politseinikele, kes reageerisid väljakutsele,” sõnas Herold.

Politsei teatas algselt sotsiaalmeedias, et King Soopersi poes on käimas tulistamine ja soovitas inimestel piirkonnast eemale hoida.

Telekanalid edastasid kaadreid suurtest politseijõududest kaupluse ümber, kelle seas ka eriüksused ja kolm kopterit. Kohale saabusid ka Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) agendid. Telepildist võis näha, kuidas politseinikud aitasid inimestel varjuda.

“Sa pead alla andma. Välju käed üles tõstetuna ja relvastamata,” oli vahepeal kuulda politsei valjuhäälditest.

“Ma kuulsin pauku ja siis veel teist. Inimesed hakkasid jooksma ja me liikusime poe tagaossa, kust hiljem välja saime,” kirjeldas üks tunnistaja telekanalile CNN.

Videojagamiskeskkonda Youtube postitatud filmilõigus võis näha vähemalt kolme inimest poepõrandal lamamas, kuid nende vigastuste ulatus pole teada.

Lähedalasuva söögikoha omanik Kevin Daly ütles, et tema asutusse jooksid mitmed inimesed varju otsima.

“Me oleme rahumeelne kogukond ja midagi taolist pole ma enne kogenud. Ameerikas ei tohiks selliseid asju juhtuda,” rääkis Daly.

Colorado kuberner Jared Polis kirjutas sotsiaalmeedias, et jälgib suure tähelepanuga Boulderis toimuvaid sündmusi. 

“Minu palved on meie rahvaga sel kurbuse ja leina ajal, kui saame tragöödia ulatuse kohta rohkem teada,” sõnas Polis.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi