Vabaühendus Piirideta Reporterid (RSF) teatas teisipäeval, et esitanud Prantsusmaal Facebooki vastu hagi, kus heidetakse firmale ette omaenda reeglite rikkumist suutmatusega kaitsta kasutajaid vihakõne eest.

RSF-i teatel minnakse Facebooki vastu kohtusse seoses “eksitavate äritavadega”.

USA sotsiaalmeediahiid on lubanud oma veebilehel vihakõne ja libainfo “massilist levikut”, öeldi vabaühenduse avalduses.

Ühendus märkis, et kuigi Facebook lubab oma kasutustingimustes pakkuda kasutajatele “turvalist, ohutut ja vigade vaba” teenust, ei ole suudetud seda teha, sest vihakõne ja desinformatsioon on platvormil laialdased.

Hagis võetakse sihikule Facebooki tütarfirmad Facebook France ja Facebook Ireland.

Kaebuses toodi välja tapmisähvardused ajakirja Charlie Hebdo ajakirjanike vastu, aga ka koroonaviiruse pandeemia kohta valeväiteid esitava Prantsuse filmi “Hold Up” levik.

Firmad, mille äritavad leitakse olevat eksitavad on silmis trahviga summas kuni kümme protsenti nende keskmisest aastakäibest Prantsusmaal.

Kuna Facebook kasutab samasid tingimusi ülemaailmselt, võib Prantsuse kohtu otsusel olla globaalne mõju, teatas RSF ja lisas, et kaalub sarnaste hagide esitamist ka teistes riikides.

Sotsiaalmeediahiide on Prantsusmaal tabanud viimastel kuudel rida kohtuasju.

Sel kuul kaebasid 14 naisõiguslast Facebooki kohtusse väites, et firmale kuuluv Instagram on eemaldanud nende postitusi, samas lubades teistel kasutajatel neid karistamatult ahistada.

Mitme kohtuasjaga on Prantsusmaal silmitsi ka Twitter.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi