Euroopa Parlament püüab saavutada Euroopa Liidu kodanikele õigust ka pärast Brexitit Ühendkuningriigis elada ja töötada, ütlesid seadusandjad kolmapäeval.

Parlamendil on kavas võtta järgmisel nädalal vastu resolutsioon, mis nõuab EL-i läbirääkijailt isikute liikumisvabaduse põhimõtte lülitamist Londoniga peetavate kaubanduskõneluste teemade hulka.

Nad väidavad, et kui Briti peaminister Boris Johsson tahab säiltada Ühendkuningriigi ekspordi juurdepääsu EL-i ühisturule, peab ta austama kodanike õigusi.

Europarlament koguneb 29. jaanuaril Suurbritanniaga sõlmitud lahkumislepet heaks kiitma, et Brexit saaks kaks päeva hiljem teoks.

Euroopa rahvaesindajad kardavad aga, et Briti parlamendis enamuse saanud Johnson ei kavatsegi pidada kinni Ühendkuningriigis elavatele EL-i kodanikele antud lubadustest.

Europarlamendi väliskomisjoni esimees, Saksa poliitik David McAllister ütles: “On selge ootus, et mida enam me koostööd teeme, seda suurem liikumisvabadus tuleb säilitada.”

“Briti parlament peaks teadmiseks võtma: mida suuremat juurdepääsu siseturule ta tahab, seda suuremat kodanike liikumisvabadust ja mobiilsust on vaja,” lisas ta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi