Iisraeli kaitseminister ütles kolmapäeval, et kavatseb tõsta juudiasunike arvu okupeeritud Läänekaldal praeguselt 400 000-lt miljonini.

Naftali Bennett kõneles Jeruusalemmas peetud kongressil, kus arutati USA valitsuse otsust pidada Iisraeli asundusi õiguspärasteks. Kongressist võttis osa ka Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu ja Ühendriikide suursaadik David Friedman.

“Meie eesmärk on see, et kümne aasta jooksul elab Juudamaal ja Samaarias miljon inimest,” ütles Bennett, kasutades Piiblist võetud nimesid Läänekalda territooriumi kohta.

Friedman, kes on samuti juut, tõrjus sõna “okupeeritud” kasutamist seoses Läänekaldaga.

“Me ei ole oma kodumaal okupandid, me ei ole enda maal okupandid, me ei ole nagu belglased Kongos,” ütles ta.

Palestiina Omavalitsuse välisministeerium mõistis avaldused hukka ja kutsus neid “rassistlikuks”. Palestiina võimude väitel peegeldavad need “sajandi kokkuleppe juutide koloniaalset olemust”. Sellega viidati USA presidendi Donald Trumpi Lähis-Ida rahuleppele.

Palestiina ministeeriumi hinnangul on avalduste näol tegemist “ametlike ülestunnistustega osalemisest Palestiina maa konfiskeerimise ja asundamise kuriteos”.

Enam kui 600 000 iisraellast elab Ida-Jeruusalemma ja Läänekalda juudiasundustes rohkem kui kolme miljoni palestiinlase kõrval.

Iisrael haaras kontrolli territooriumide üle 1967. aasta kuuepäevases sõjas.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi