Veel kaks linna Hiina idaosas Zhejiangi provintsis otsustas piirata elanike liikumist seoses koroonaviiruse levimise kartusega, kuigi asutakse kriisi keskmes olevast Hubei provintsi pealinnast Wuhanist kaugel.

Taizhou ja kolm rajooni Hangzhous, millest ühes asub Hiina hiigelfirma Alibaba peakontor, lubavad igast majapidamisest minna üle päeva ostma hädavajalikku vaid ühel inimesel, ütlesid ametnikud.

Neljas kohas elab üle üheksa miljoni inimese.

Taizhou, mis asub viiruse epitsentrist Hubei provintsist 850 kilomeetri kaugusel, peatab teisipäevast ka linna tulevad 95 raudteeliini.

Lisaks peavad kõik elurajoonid hoidma lahti vaid ühe sissepääsu ning kõik elanikud peavad esitama sisse-välja käies iga kord isikut tõendava dokumendi.

Üürileandjatele keelati elupinna üürimine viirusest inimestele, kes on “raskelt mõjutatud piirkondadest nagu Hubei”, kui nad üürija on hiljuti oma kodulinnas käinud.

Hangzhou rajoonides kehtestati samuti lisameetmed. Nende seas on kohustus kanda maske, näidata ametnikele isikut tõendavat dokumenti ning lasta kontrollida oma kehatemperatuuri.

Pühapäeval kehtestasid sarnased meetmed ka Zhejiangis asuv Wenzhoul linn, kus elab üheksa miljonit inimest. Linn piiras elanike liikumist ja sulges teid.

Zhejiangi provintsis on kinnitatud 829 inimese nakatumine uude viirusesse. Arv on suurim väljaspool Hubei provintsi.

Koroonaviirus on nõudnud juba 425 inimelu ning haigestunuid on üle 20 000.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi