Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu sai laupäeval koroonavaktsiini süsti ning käivitas sellega riigi elanike vaktsineerimiskampaania. 

Netanyahu (71) ja Iisraeli tervishoiuminister said Pfizer-BioNTechi vaktsiini teleülekande käigus Ramat Ganis asuvas Sheba meditsiinikeskuses. 

“Ma palusin, et mind vaktsineeritakse esimesena koos tervishoiuministri Yuli Edelsteiniga, et olla isiklikuks eeskujuks ja julgustada teid vaktsineerima,” ütles Netanyahu teleüritusel. 

Nad saavad kumbki ka teise süsti kolme nädala jooksul. 

USA asepresident Mike Pence sai vaktsiinisüsti reedel Valgest Majast tehtud teleülekande käigus. Ühendriikide valitud president Joe Biden saab oma vaktsiinisüsti esmaspäeval. 

USA praegune president Donald Trump on öelnud, et ei kavatse vaktsiini koheselt võtta, kuna ta on juba viiruse läbi põdenud. 

Iisraeli tervishoiuministeeriumi andmetel on riigis positiivse koroonaproovi andnud üle 370 000 inimese. Üle 3000 inimese on viiruse kätte surnud. 

Vaktsiine jagatakse Iisraelis kümnesse haiglasse ja vaktsineerimiskeskusesse kõigepealt tervishoiutöötajate kaitsepookimiseks, teatas tervishoiuministeerium. 

Nädala aja jooksul alustatakse ülejäänud elanikkonna vaktsineerimisega alates üle 60-aastastest elanikest. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi