Rootsi ajalehe Dagens Industri kinnitusel jälgib föderaalpolitsei alla kuuluv põhiline USA juurdlusorgan FBI rahapesukahtluse tõttu nii SEB-d, Swedbanki kui ka Danske Banki, vahendab Norra majandusuudiste portaal E24. 

Dagens Industri allikate sõnul kahtlustavad Ühendriikide võimud kõigi kolme panga Balti filiaale pettuses ja rahapesus. Ühtlasi uurib FBI ka nende pankade klientide finantskäitumist. Kõigi kolme panga aktsiad langesid pärast Dagens Industri artiklit märkimisväärselt, kirjutab E24 – Swedbanki oma kukkus üle seitsme, SEB oma üle viie ja Danske oma üle kolme protsendi.

Möödunud suvel sai Rootsi justiitsministeerium USA kolleegidelt õigusabitaotluse, millest ilmnes, et kolme panka jälgivad kolm Ühendriikide föderaalset organit. USA ega Rootsi võimud Dagens Industrile viimaseid asjaolusid kommenteerinud pole, küll aga vastas E24 küsimustele Swedbanki Rootsi-poolne pressiesindaja Ralf Bagner.

“Nagu üldsusele teada, uurivad meie tegevust nii Taani, USA, Eesti kui ka Prantsusmaa organid,” selgitas Bagner enda e-kirjas E24-le. “Ja nagu me ka varem oleme öelnud, hoiame me nende kõigiga tihedat sidet. Dialoogide võimalikke tulemusi ma aga ennustada ei oska. Asi on jätkuvalt ebaselge.”

Juba möödunud aasta novembris selgus, et USA uurib Swedbanki võimalikku kaasaaitamist Venemaale kehtestatud sanktsioonide rikkumisele, kui panga töötaja lubas Venemaa oligarhil ja endisel ministril Mihhail Abõzovil Swedbankiga seotud 70 offshore-konto kaudu liigutada 860 miljonit USA dollarit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi