Indoneesia pealinnas Jakartas ja selle lähipiirkondades on üleujutustes ja neist põhjustatud maanihetes surma saanud vähemalt 29 inimest, teatasid võimud neljapäeval, hoiatades, et ohvreid võib olla rohkemgi.

Jakartas on surma saanud vähemalt 26 inimest, naaberpiirkonnas Lebakis kolm.

Lebaki politsei ütles neljapäeval, et otsitakse kaheksat inimest, kes on äkktulvade järel kadunuks jäänud.

Jakartas elab 10 miljonit inimest ning sellega külgnevas suurlinnastus veel 20 miljonit.

Mitu pealinna piirkonda on suurvee tõttu elektrita, osa trammiliine ja üks lennujaam ei tööta.

Kohati 2,5 meetrini ulatuva kõrgvee tõttu kannatab 169 linnajagu. Bogori ja Depoki linnaosades on mussoonvihmad ja üle kallaste tõusnud jõed põhjustanud ka maalihkeid.

Võimude teatel on ajutistesse varjupaikadesse evakueeritud 31 000 inimest, aga nende hulka ei ole arvatud Jakarta satelliitlinnade elanikke. Riikliku katastroofileevendusameti pressiesindaja Agus Wibowo sõnul aitavad inimesi evakueerida 120 000 päästjat.

Vana-aastaõhtul sadas Jakartas ja Lääne-Jaava märgipiirkondades maha kuni 37 sentimeetrit vihma, mille tagajärjel tõusid Ciliwungi ja Cisadane jõed üle kallaste.

Ligi 500 aasta eest Hollandi kolonistide rajatud Jakarta on Indoneesia poliitiline süda, aga ka maailma üks kiiremini maasse vajuvaid linnu. Ekspertide arvates võib linn vajuda allapoole veepiiri 2050. aastaks. Probleemi põhjus on peamiselt liigne põhjavee ammutamine.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi