Enam kui sada palestiinlast ja 20 Iisraeli politseinikku sai vigastada öösel annekteeritud Ida-Jeruusalemmas puhkenud kokkupõrgetes, ütlesid reedel meedikud. 

Pingete põhjuseks on kogunemiste keelamine ja videod rünnakutest noortele.

Kokkupõrge puhkes müüriga piiratud Jeruusalemma vanalinna värava ees, kus lõppes äärmusparempoolsete juutide marss, millel osalejad kimbutasid palestiinlasi ja skandeerisid “surm araablastele”.

Öised rahutused on piirkonnas kestnud alates ramadaani algusest 13. aprillil. Palestiinlased kurdavad, et politsei tõkestab juurdepääsu müüriäärsele puiesteele, kuhu neil on kombeks pärast päevast paastu koguneda.

Organisatsioon Palestiina Punane Poolkuu teatas arstiabi osutamisest vähemalt 105-le inimesele. Neist umbes 20 toimetati haiglasse. Iisrael teatas 20-st vigastatud politseinikust, kellest kolm vajas haiglaravi. 

Politsei teatel hakkasid sajad märatsejad korda rikkuma, pildudes vanalinna lähedal paiknevate korrakaitseüksuste pihta kive ja muid objekte.

Jeruusalemmas on pingeid tekitanud ka viimastel päevadel internetti postitatud videod noortest araablastest, kes ründavad ortodoksseid juute. See on kannustanud juudi äärmuslasi tänavatel araablasi kimbutama.

Neljapäeva õhtul korraldas paremäärmuslik rühmitus Lehava marsi, mis lõppes vanalinna müüri ääres. Sajad osalejad protestisid juudivastase vägivalla vastu.

Sotsiaalmeediasse on jõudnud ka videod palestiinlastest, kes ründavad äärmusortodoksseid juute.

Politsei teatel peeti öö jooksul kinni üle 50 inimese ja viidi reede hommikul ülekuulamisele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi