Kanada investeerib 240 miljonit Kanada dollarit (155 miljonit eurot) ravi ja vaimse tervise digitööriistade loomisse elanikele, et paremini toime tulla uue koroonaviiruse pandeemia tagajärgedega, ütles pühapäeval peaminister Justin Trudeau.

Raha kasutatakse peamiselt uute digiplatvormide ja -rakenduste loomiseks, et pakkuda kanadalastele “tegevusplaane stressi maandamiseks või saada professionaali tuge”, märkis Trudeau.

Samuti on selle eesmärk tugevdada veebipõhist virtuaalravi, et panna piir viirusele, mis on Kanadas ametlikult nakatanud ligi 60 000 inimest ja mille tõttu on riigis surnud üle 3750 inimese.

“Aidates arstidel korraldada vastuvõtte veebis, saate ravi ajal püsida turvaliselt kodus ja meie haiglad saavad keskenduda neile, kes seda kõige rohkem vajavad,” ütles Trudeau oma igapäevasel pressikonverentsil.

“Kui saame kasutada rakendusi toidu tellimiseks ja videoühenduste loomiseks, et perega kontakti hoida, saame uut tehnoloogiat rakendada ka üksteise tervise hoidmiseks,” sõnas ta.

Mitmed Kanada provintsid, sealhulgas COVID-19 pandeemiast kõige enam mõjutatud Ontario ja Quebec, on teatanud lähinädalatel järkjärgulisest tööle naasmisest ja koolide taasavamisest. Tervishoiuametnike sõnul suhtuvad nad haiguspuhangu kontrollimisse mõistliku optimismiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi