Põhja-Korea liider Kim Jong-un ütles, et riik peab valmistuma president Joe Bideni ametiajal nii dialoogiks ja ka vastasseisuks Ühendriikidega, edastas reedel riiklik uudisteagentuur KCNA.

Kimi avaldus näitab, et ta tõenäoliselt panustab ta oma tuumaarsenali arendamisele ja suurendab survet Washingtonile

“Töölispartei keskkomitee neljapäeval toimunud täiskogu istungil tutvustas Kim oma strateegiat suheteks Washingtoniga ja uue USA administratsiooni poliitilisi suundumusi,” teatas uudisteagentuur.

“Kim rõhutas vajadust valmistuda nii dialoogiks ja ka vastasseisuks, et kaitsta meie riigi väärikust ja huve,” lisati KCNA uudises.

Põhja-Korea liider kutsus ühtlasi üles kiiresti muutuvas olukorras kohaselt reageerima ja koondama jõupingutused Korea poolsaarel stabiilsuse saavutamiseks.

Pyongyang on juba varem Bideni süüdistanud vaenulikus poliitikas ja Kimi solvamises ning avaldanud 2019. aastal muu hulgas arvamust, et ta tuleks “kepiga surnuks peksta”.

Põhja-Korea välisministeeriumi hinnangul tahavad Ühendriigid diplomaatia võltsi sildiga varjata oma vaenulikke samme. Ministeerium hoiatas ühtlasi Bidenit, et too tegi suure vea oma “aegunud hoiakuga” Pyongyangi suhtes.

Biden ütles maikuus, et tal ei ole mingeid illusioone, kui raske on veenda Põhja-Koread oma tuumaarsenalist loobuma.

“Meil ei ole mingeid illusioone, kui keeruline see on – mitte mingeid. Eelmised neli administratsiooni seda eesmärki ei saavutanud, See on äärmiselt keeruline eesmärk,” lausus Biden pressikonverentsil pärast kõnelusi Lõuna-Korea presidendi Moon Jae-iniga.

Kim kutsus Töölispartei istungil sellel nädalal üles üle vaatama muuhulgas ka majanduse edendamiseks tehtavaid jõupingutusi.

Põhja-Korea niigi raskustes majanduse olukord on halvenenud seoses piiride sulgemisega koroonapandeemia tõttu. See on oluliselt vähendanud kaubavahetust Hiinaga, mis on Pyongyangi tähtsaim liitlane ja majanduslik toetaja.

Samuti avaldavad mõju halb juhtimine, USA juhitud sanktsioonid ning mullused tormikahjustused põllukultuuridele ja infrastruktuurile.

Kim avas teisipäeval istungi hoiatusega võimaliku toidupuuduse kohta ja ärgitas ametnikke leidma teid põllumajandustoodangu suurendamiseks, sest olukord toiduga “muutub nüüd pingeliseks”.

Põhja-Korea juht kutsus üles ka COVID-19 piirangute karmistamisele ja piiride sulgemise pikendamisele vaatamata mõjule, mida see majandusele avaldab.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi