Prantsusmaa president Emmanuel Macron nakatus koroonaviirusesse, edastas neljapäeval tema kantselei. 

Ka varem on mitmed riigijuhid COVID-19 nakkuse saanud, näiteks Briti peaminister Boris Johnson ja USA president Donald Trump.

Macronile tehti test esimeste haigusnähtude ilmnemisel ja nüüd peab ta kehtestatud reeglite alusel olema seitse päeva eneseisolatsioonis, kuid ta saab presidendikantselei kinnitusel kaugtööd teha. 

Koroonadiagnoosi tõttu jääb ära Prantsusmaa presidendi kavandatud visiit Liibanoni. Pärast augusti alguses Beirutis toimunud laastavat sadamaplahvatust on Macron ärgitanud Liibanoni põhjalikele poliitilistele ümberkorraldustele.

Prantsusmaa peaminister Jean Castex on pärast kontakti Macroniga samuti eneseisolatsioonis, kinnitas peaministri büroo. Haigusnähtusid Castexil ei ole, kuid tema neljapäevaks kavandatud valitsuse vaktsiinistrateegia tutvustus Prantsuse senatis jääb ära.

Eneseisolatsioonis on ka Macroni abikaasa Brigitte ning hiljaaegu presidendiga kontaktis olnud parlamendi alamkoja ehk rahvusassamblee esimees Richard Ferrand.

Selle nädala alguses leevendas Prantsusmaa koroonaviiruse teise lainega seotud piiranguid, kuid nakatumisnäitajad on endiselt kõrged. Siiski kehtib alates õhtul kella kaheksast liikumiskeeld ning restoranid ja kohvikud, samuti teatrid ja kinod on kinni. 

Alates pandeemia algusest on Prantsusmaal koroonaviiruse tõttu surnud üle 59 300 inimese.

Kolmapäeval tuvastatud enam kui 17 000 uut nakatumisjuhtu on muret viiruse pärast taas süvendanud. 

Peaminister Castex kinnitas kolmapäeval, et Prantsusmaa saab aasta lõpuks umbes 1,16 miljonit doosi COVID-19 vaktsiini.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi