Prantsusmaal Nice’is tappis noaga relvastatud mees neljapäeval kiriku juures kolm inimest, lõigates vähemalt ühel neist kõri läbi, ja vigastas veel mitut, enne kui politsei ta kinni võttis, teatasid võimud.

Terrorivastane prokuratuur algatas juurdluse juhtunu üle, mida Nice’i linnapea Christian Estrosi nimetas “islamifašistlikuks rünnakuks”.

Estrosi sõnul kordas kinnivõtmisel haavata saanud mees juba ravimite mõju all olles endiselt “Allahu akbar” (“Jumal on suurim”).

Kaks ohvrit sai surma Nice’i kesklinnas Jumalaema kiriku juures, kolmas põgenes lähimasse baari, kuid suri seal haavadesse, ütlesid politseiallikad.

Julgeolekujõud pidasid ründaja kinni kella üheksa paiku hommikul, varsti pärast teo toimepanekut, ütles politseiallikas.

“Olukord on nüüd kontrolli all,” ütles politsei pressiesindaja Florence Gavello.

Prantsuse parlament pidas Nice’i rünnaku järel leinaminuti ning siis kiirustasid peaminister Jean Castex ja teised istungil osalenud ministrid kriisikoosolekule president Emmanuel Macroniga.

Estrosi ütles, et Macroni on varsti Nice’i oodata, ning nõudis kõigile Prantsusmaa kirikutele täiendavaid turvameetmeid, öeldes, et vastasel juhul tuleks need ettevaatusabinõuna sulgeda.

Prantsusmaal on olukord ärev ajalooõpetaja Samuel Paty tapmise tõttu. Õpetaja näitas koolis sõnavabaduse tunnis karikatuure prohvet Muhamedist.

Pahased lapsevanemad käivitasid sotsiaalmeedias õpetaja vastase kampaania, mille tulemusena ründas 18-aastane tšetšeeni päritolu Abdullakh Anzorov 16. oktoobril Pariisi lähedal koolist koju läinud õpetajat ja lõi tal pea maha.

Macron tõotas vastuseks islamiäärmuslusele lõpu teha ning sulgeda mošeed ja organisatsioonid, mis õhutavad vihkamist ja vägivalda.

See on omakroda vallandanud paljudes islamiriikides protestid Prantsusmaa vastu.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi