USA president Donald Trump tunnistas pühapäeval Twitteris peaaaegu oma valimiskaotust, kuid tegi siis kannapöörde, paisates taas tõenditeta süüdistusi massiliste pettuste kohta.

President on keeldunud tunnistamast kaotust 3. novembri valimistel ja öelnud, et kavatseb kohtu kaudu valimistulemused ümber pöörata.

Tema abide sõnul valmistuvad nad Trumpi teiseks ametiajaks, kuigi häältelugemine on kinnitanud demokraat Joe Bideni kindlat võitu. 

“Ta võitis, sest valimisi võltsiti,” kirjutas Trump, väites, et jaoskondadesse ei lubatud valimisvaatlejaid ja hääli olevat kokku lugenud radikaalsete vasakpoolsete omanduses olev eraettevõte.

Selles fraasis pärast kaks päeva varem tehtud avaldust, et “aeg näitab”, kas ta jätkab presidendina, nähti sammukest lähemale kaotuse tunnistamisele. 

Kuid president tegi peagu kannapöörde, säutsudes: “Ta võitis üksnes libauudistemeedia silmis. Ma ei tunnista MIDAGI! Meil on pikk tee minna.” 

Tuhanded presidendi pooldajad avaldasid tema süüdistusi toetades laupäeval Washingtonis meelt ning kähmlesid õhtul vastuprotestijatega.

Kinni peeti vähemalt 20 inimest, kirjutas meedia. Neist neli tulirelvaseaduse rikkumise eest ja üks seoses rünnakuga politseiniku vastu. 

Golfi mängima sõitnud Trumpi autokolonn sõitis toetajatest mööda ning president naeratas plakatite peale “Parim pressu eales” (“Best Prez ever”) ja “Trump 2020: Hoia Ameerika Suurepärasena” (“Trump 2020: Keep America Great”).

Twitter oli märgistanud “vaieldavana” mitmed Trumpi nädalavahetuse säutsud valimispettuse kohta. 

Trumpi endine riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ütles pühapäeval CNN-ile, et iga päeva möödudes saab selgemaks, et “võltsimise kohta pole mingeid tõendeid”.

“Donald Trump kaotas …. vabadel ja korrektsetel valimistel,” lausus Bolton, lisades: “Ma ei eelda, et lahkub kombekalt, aga ma eeldan, et ta lahkub.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi